’da Anlamlı Kermes

Giriş Tarihi: 20.5.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 15:54
Erzurum’da Anlamlı Kermes
’da Tahsil Çağındaki Öğrencilere Yardım Derneği ve İlim ve Kültüre Hizmet Derneği tarafından ortaklaşa olarak düzenlenen kermes yoğun ilgi görüyor.
Palandöken ilçesinde Trafik Tescil Şube müdürlüğü arkasında bulunan öğrenci yurdu bahçesi, bu günlerde hayır kermesine ev sahipliği ediyor.
Her yıl Mayıs ayı ortası itibari ile başlatılan ve 10 gün süre ile devam eden kermesin bu yıl beşincisi düzenleniyor.
Türkiye’nin her yerinde bulunan hayırseverlerin destekleri ile oluşturulan kermes de zücaciyeden mobilyaya, tekstilden spor kıyafetlere ve hatta sebze ve meyveye varıncaya kadar ayrı ayrı stantlar oluşturuldu. Adeta bir fuar havasında gerçekleştirilen büyük çaplı kermese vatandaşın ilgisi de büyük oldu.
Kermes alanını gezen vatandaşların çocukları için eğlence alanı da oluşturulmuş. Ayrıca özellik Erzurum yöresine uygun yemek tatlarının da sergilendiği ve satışının gerçekleştirildiği alanlar da unutulmadı.
Derneğin düzenlemiş olduğu bu kermesten elde edilen gelirin tamamı, ihtiyaçlı durumda olan ve maddi imkânsızlıklardan dolayı eğitim alamayan öğrencilerin eğitilmesi ve topluma sağlıklı bireyler kazanılması amaçlı kullanılacağı belirtildi.
Kermesin 24 Mayıs akşamına kadar hizmet sunmaya devam edeceği kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzurum’da Anlamlı Kermes
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN