Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti İl Başkanı Yeşilyurt’tan CHP’ye Kent Meydanı Tepkisi

Giriş Tarihi: 25.5.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 26.5.2015 02:05
AK Parti İl Başkanı Yeşilyurt’tan CHP’ye Kent Meydanı Tepkisi
AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, “CHP, Gezi’de olduğu gibi yeni bir park provakasyonu peşine düşmüş olmalı ki; bu kez Yakutiye Kent Meydanı’nı seçti.” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Erzurum’daki seçim TIR’ının Yakutiye Kent Meydanı’na izinsiz girişine bir tepki de, AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt’tan geldi. İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Yakutiye Kent Meydanı’na gece saatlerinde giriş yaparak çevreyi tahrip eden CHP TIR’ını, demokrasi adına kara bir leke olarak niteledi. Meydana girişin yapıldığı kapıları kırmak ve ağaçları da yerinden sökmek suretiyle Lalapaşa Camii önüne park eden CHP TIR’ının akıllara yeni bir ‘Gezi Senaryosu’nu getirdiğini vurgulayan Yeşilyurt, “Hadi bunların çevreye, yeşile ve ağaca sevgisi yok; onu zaten Gezi’den biliyorduk. Peki, bu zihniyetin tarihe ve tarihi eserlere de mi saygısı yok?” diye sordu.
Yeşilyurt, “Bu tablo gösteriyor ki; CHP yeni bir oyunun peşinde. Ama bu iş için yanlış adres seçtiler. Çünkü Erzurum halkı bunların değil akıllarından geçeni, ciğerlerini bile bilir” şeklinde konuştu.
“CHP ZİHNİYETİNDEN BU BEKLENİRDİ, ŞAŞIRMADIK…”
Yakutiye Kent Meydanı’nın seçim sürecinde hiçbir siyasi partinin propaganda faaliyeti için kullanılmadığını ve ilgili belediyenin de bu konuda yasak getirdiğini hatırlatan Fatih Yeşilyurt, “Siz önce kuraldan kaideden, demokratik hak ve hukuktan bahsedeceksiniz, sonra da kalkıp tüm kural ve kaideleri, demokratik hak ve özgürlükleri alt-üst edeceksiniz. Ortaya koyulan eylem itibariyle tam da CHP’ye yakışır bir tavırdır bu. Dolayısıyla hiç şaşırmadık” ifadelerini kullandı.
“BUNLAR YENİ BİR GEZİ OYUNUN PEŞİNDE”
CHP’nin seçim TIR’ının Yakutiye Kent Meydanı’ndan çıkarılması yönünde ilgili partinin yetkilileriyle belediye görevlilerinin yaptığı görüşmelere de dikkat çeken İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, “Yaptıkları bu saygısızlık yetmiyormuş gibi, CHP’li yetkililerin sergilediği nezaket dışı tavırlar, meselenin aslında seçim TIR’ı olmadığını gözler önüne sermiştir. CHP zihniyeti ve bu zihniyetin Erzurum’daki uzantıları, öyle görünüyor ki yeni bir Gezi oyunun peşine düşmüş ve bu uğurda her türlü hukuksuz girişime de yeşil ışık yakmıştır. Unutulmamalıdır ki; Erzurum, kokuşmuş, çirkin ve siyasi ahlaktan uzak bu tarz girişimlere pabuç bırakacak bir memleket değildir. Hele CHP’nin art niyetli ve başından sonuna provokasyon kokan oyunlarına gelecek bir memleket hiç değildir” diye konuştu.
Yeşilyurt, konunun adli makamlara iletildiğini ve konunun yakın takipçisi olacaklarını da, sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti İl Başkanı Yeşilyurt’tan CHP’ye Kent Meydanı Tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN