Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ali Korkut’tan CHP’ye Kent Meydanı Tepkisi

Giriş Tarihi: 25.5.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 12:02
Ali Korkut’tan CHP’ye Kent Meydanı Tepkisi
Yakutiye Belediyesi tarafından 2011 yılında ’a kazandırılan Yakutiye Kent Meydanı, sınır ve kural tanımayan CHP tırının hışmına uğradı. Kent Meydanına araçların girişini engellemek için kilitli tutulan kapı kilidi kırılarak girdiği sanılan tır ile ilgili Yakutiye Belediyesi Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Belediye Başkanı Ali Korkut, bir pervasızlık ile karşı karşıya olduklarını belirterek "Hiç bir siyasi parti için açmadığımız Kent Meydanı, maalesef adeta CHP tarafından işgal edilmiştir. Avukatlarımız gerekli girişimde bulunuyor, sert zemine zarar verilmiş, çimenler çiğnenmiş, birde kapı zorla açılmıştır. Çirkin tavrı kınıyorum" dedi.
Yakutiye Belediyesi tarafından 2011 yılında yapılan Erzurum’un ilk şehir meydanı olan Yakutiye Kent Meydanı, CHP’nin seçim tırının adeta işgaline uğradı. Kilit kırılarak gece girdiği sanılan tır, meydanda küçük ağaçları tahrip edip, çimenleri ezdi. Ayrıca tadilatı yapılan Lala Paşa camiini çevreleyen bariyerler de CHP 1. sıra adayının el afişleriyle donatıldı. Sert zeminde manevrayla zemine de zarar verdiği belirtilen tır için tepki gösteren Belediye Başkanı Ali Korkut, "Bu hukuksuzluktur, bu bir işgaldir. Demek ki CHP’nin siyaset anlayışı böyle, zorla, cebren. Ne kadar hak ve hukuktan yana olduklarını görün. 1. sıra adayı hanımefendiyi görevli arkadaşımız tarafından telefonla aranarak nezaket kuralları içerisinde aracın kaldırılmasını talep ediyor. Kent Meydanının hiç bir siyasi partiye kullandırılmadığı, ayrıca tırın meydana zarar verdiğini anlatan arkadaşımıza bir bayana yakışmayan ifadelerle "sıkıyorsa kaldırın" diye tehdit eden bu hanımefendi "ben hukukçuyum yanından dahi geçemezsiniz" diye de tehditler savuruyor. Bu hanımefendi çimenlerin ezilip, küçük ağaçların kırıldığını anlatmaya çalışan arkadaşımıza "alaycı bir üslupla ’Ah canımmm, yazık olmuş’ diyor. İşte CHP’nin yüzü, işte CHP’nin siyaset anlayışı. Zorla, cebren ve tehditlerle. Ben bu anlayışı kınıyorum. Camiye dahi saygıları yok. Savcılık nezdinde gerekli girişimler yapılacaktır" dedi.
Ali Korkut, seçim süresince Kent Meydanının hiçbir siyasi parti tarafından kullanılmadığının altını çizerek "Şayet başka partilerin araçlarına, stantlarına kullandırılmış olsa CHP’nin bu saldırgan tutumu anlaşılabilir. Ancak bu meydan hiçbir siyasi parti tarafından kullanılmamıştır. Bunların saygısı işte bu, biz zorla gireriz, kilit kırarız kimse bize karşı çıkamaz. Biz Camiiyi çevreleyen koruma duvarına siyasi afişlerimizi asarız. Böyle bir anlayışı, böyle bir tutumu kınıyorum. Meydana verilen zararı, CHP anlayışının bir sonucu olarak herkesin görmesini istiyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Korkut’tan CHP’ye Kent Meydanı Tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN