Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nebraska Üniversitesi İle Önemli Bir Projeye İlk Adımlar

Giriş Tarihi: 25.5.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 15:03
Nebraska Üniversitesi İle Önemli Bir Projeye İlk Adımlar
Nebraska Üniversitesi ile Atatürk Üniversitesi arasındaki işbirliği çerçevesinde yürütülecek olan Küresel Verim Açığı (Global Yield Gap) projesi ile ilgili görüşmeleri sürdürmek üzere, Tarım ve Doğal Kaynaklar Fakültesi’nden sorumlu Rektör Yardımcısı Dr. Ronnie D. Green, 5 kişilik bir heyetle üniversitemize iki günlük bir ziyaret gerçekleştirdiler.
İlk gün Dr. Green, Ziraat Fakültesi öğretim elemanlarına “Nebraska Üniversitesi Ziraat Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Yayım Sistemi” üzerine bir sunum yaptı. İkinci gün ise, Proje Sorumlusu Dr. Haishun Yang ve Projenin Atatürk Üniversitesi Koordinatörü Prof. Dr. Taşkın Öztaş proje ile ilgili bir seminer gerçekleştirdiler. Seminere Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhlis Macit, dekan yardımcıları, bölüm başkanları ve ilgili öğretim üyeleri katıldılar. Proje, tarımın her alanında mevcut verimlilikle sağlanacak ideal şartlardaki verim potansiyeli açığının, nasıl giderilebileceği sorusuna cevap aramaktadır
Heyet ikinci gün öğleden sonra ,Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak’ı ziyaret ederek, hem iki üniversite arasındaki işbirliğini görüştü hem de ziyaretleri ve proje hakkında bilgi verdiler. Özellikle “Yurtdışında Öğretim” programları kapsamında geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da Nebraska Üniversitesi!nin 16 öğrencisini kabul ettiği için teşekkür ettiler. Koçak, ziyaretçileri kabulü sırasında, Nebraska Üniversitesi ile ilişkilere özel önem verdiklerini ve bu anlamda diğer ikili ilişkilerimiz yanında “Global Yield Gap” projesinin, işbirliğimizin önemli bir meyvesi olacağına işaret ettiler. Ayrıca, iki üniversite arasında yapılması planlanan 3+2 lisans+yüksek ortak derece programı önerisini de yakından takip ettiklerini belirttiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nebraska Üniversitesi İle Önemli Bir Projeye İlk Adımlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN