Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınlar Çiçekleri Neden Daha Çok Sever?

Giriş Tarihi: 22.6.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 14:05
Kadınlar Çiçekleri Neden Daha Çok Sever?
Op. Dr. Bülent Koç, Bilim adamalarının yaptığı çalışmalarda kadınların beyinlerindeki koku merkezi yüzde 50’ye yakın oranda daha fazla koku hücresi içerdiğinin ortaya çıktığını söyledi,
Rinoplasti Merkezi’nden Op.Dr.Bülent Koç, “Etrafımızdaki kadınların (annemiz, eşimiz, sevgilimiz, arkadaşlarımız…) her zaman kokuları erkeklere oranla daha iyi aldığına şahitlik ederiz” dedi.
’’Bu çiçekler çok güzel kokuyor’’,’’Parfümünüz hangi marka’’,’’Burada kötü bir koku var ?’’ gibi kokuyla ilgili erkeklerin çok farkına varamadıkları tepkiler onlardan gelir.” diyen Op.Dr.Bülent Koç, “Çoğu zaman erkekler, bayanların bu tepkilerine ve koku hassasiyetlerine anlam veremezlerdi fakat hak verirlerdi. Bayanların kokuyu bu kadar iyi almalarının nedeni neydi? Cinsiyetleri mi? Duygusal yapıları mı? Yıllarca akılları kurcalayan bu soruya artık bilim adamları bir yanıt buldular. Bilim adamalarının yaptığı çalışmalarda kadınların beyinlerindeki koku merkezi yüzde 50’ye yakın oranda daha fazla koku hücresi içerdiği ortaya çıktı” diye konutu.
Op.Dr.Bülent Koç, daha sonra şunları kaydetti “Kliniğimizde yaptığımız gözlemlerde burun ameliyatları sonrası bayan hastalarımızın erkeklere göre ameliyat sonrası daha erken zamanda koku almaya başladıklarını gördük. Ve ameliyat sonrası ilk sorulardan birisinde de ‘’ ne zaman koku almaya başlayacağım ‘’ veya ‘’ameliyat öncesi hiç koku alamıyordum şimdi çok güzel koku alıyorum’’ şeklinde olmaktadır. Böylece bayanların çok önemli bir özelliği daha bilimsel olarak kanıtlanmış oldu.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlar Çiçekleri Neden Daha Çok Sever?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN