Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yakutiye Belediyesi, Dere Sokağı Mamur Etti

Giriş Tarihi: 25.6.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 14:32
Yakutiye Belediyesi, Dere Sokağı Mamur Etti
Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, yol, kaldırım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Çırçır mahallesi Dere sokakta yürütülen çalışmayla 1,2 kilometre uzunluğunda yol, bordür döşeme, kilit taşı ve kaldırım yapıldı. Yakın dönemde imarlaşma çalışmasına sahne olan Dere sokakta bundan böyle pencereler rahatlıkla açılabilecek. Belediye Başkanı Ali Korkut, Dere sokağın mamur hale getirildiğini belirtti.
Yakutiye Belediye imarlaşmasını yeni yeni tamamlayan Çırçır Mahallesi Dere Sokağı beş başı mamur hale getirdi. Yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki Dere sokakta kaldırım, bordür, döşeme kilit taşı ve asfalt 15 günlük bir sürede tamamlanıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, Dere sokakta artık hanımların evlerinin penceresini rahatlıkla açabileceklerini belirtti. Korkut, "Yeni bir yol çalışması yaptık. Bordüründen, kilit taşına, kaldırım çalışmasına kadar. Son asfalt çalışmasıyla Dere sokak güzel bir görünüme de kavuşmuş oldu. Ara bağlantılarla birlikte 15 metre genişliğinde 1,2 kilometre uzunluğunda bir alanı tamamlamak üzereyiz. Dere sokak bir anlamda mamur hale getirildi. Buna en çok ev hanımları sevinecek, çünkü daha önce toz nedeniyle rahatlıkla camlarını açamayan insanlar, artık evlerinin pencerelerini açabilecekler. Her biten çalışma bizim için bir sorunun çözülmesi, insanımıza yapılan hizmetin göstergesidir. Bu bağlamda çok sayıda insanımızı rahatsız eden bir bölgeyi iyileştirmiş olduk" dedi.
Çırçır mahallesi Dere sokakta toprak alanda açılan yollar için önce alt sağlamlaştırma çalışması yapıldı. Ardından bordür ve kaldırım çalışmasına geçildi. Kaldırımların tamamlanmasıyla birlikte yeni bir zemin malzemesi üzerine asfalt karışımı çalışması yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yakutiye Belediyesi, Dere Sokağı Mamur Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN