Pasinler’de Gıda Denetimleri Artırıldı

Giriş Tarihi: 26.6.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 17:12
Pasinler’de Gıda Denetimleri Artırıldı
Pasinler Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri ilçede faaliyet gösteren gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerine Ramazan ayıyla birlikte denetimlerini yoğunlaştırdı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Murat Çetin, ilçe halkımızın daha temiz, daha sağlıklı ve daha güvenilir gıda tüketmesi amacıyla ilçe genelindeki tüm gıda üretim, satış ve toplu tüketim noktalarının Ramazan ayı boyunca etkin şekilde denetimlerin devam edeceğini ifade etti.
Denetimler en çok tüketilen ekmek ve ekmek çeşitleri ile gıda satış ve toplu tüketim yerlerinde yoğunlaşacağını dile getiren Çetin, denetimlerde Gıda Kontrol görevlilerinin iş yerlerinin kayıt ve onay belgeleri, asgari teknik ve hijyen şartları, resmi evrakları, ürünlerin son kullanım tarihleri, gıda maddelerinin muhafaza durumları, etiket bilgileri ve satış koşullarını kontrol ettiklerini söyledi.
Denetimlerin amacının tüm halkın güvenilir gıda tüketmesini sağlamak olduğunu ifade eden Çetin, "yapılacak denetimlerin yanı sıra 174 Alo Gıda Hattı’na yapılan şikayet doğrultusunda denetimlerde gerçekleştirilmektedir. Denetimler sırasında, gıda kontrol görevlilerince eksik görülen hususlar tutanakla tespit edilerek, işletme sahiplerine uyarılar yapılmakta, gıda üretimi yada satışına uygun olmayan durumlarda yasal işlem uygulanmaktadır. Tüketicilerimizin gıdaları satın alırken etiketsiz ve ambalajsız ürün satın almamaları, son kullanma tarihlerine dikkat etmeleri, mutlaka seçici davranmaları gerekmektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pasinler’de Gıda Denetimleri Artırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN