Nene Hatun Çocuk Yuvası’ndaki Çocuklar Mavi Kartaneleri Yaz Okuluna Katılıyor

Giriş Tarihi: 30.6.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 30.6.2015 14:52
Nene Hatun Çocuk Yuvası’ndaki Çocuklar Mavi Kartaneleri Yaz Okuluna Katılıyor
Nene Hatun Kız Yetiştirme Yurdu ve Çocuk Yuvası’nda barınan çocuklar Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen Mavi Kartaneleri Projesi kapsamında düzenlenen yaz okuluna katılıyor.
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli polisler tarafından Tabu- Jenga adlı zeka oyunları, satranç ve Kitap okuma etkinlikleri birlikte geleneksel çocuk oyunları olan mendil kapmaca, tombik, yakan top gibi çeşitli eğitimlerin verildiği yaz okulu Ağustos ayına kadar devam edecek.
Palandöken Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi’nde düzenlenen yaz okuluna Nene Hatun Kız Yetiştirme Yurdu ve Çocuk Yuvası Müdür Yardımcısı Nevim Öz ve yuvada barınan çocuklar katılıyor.
Nene Hatun Kız Yetiştirme Yurdu ve Çocuk Yuvası Müdürü Zalkif Binici, 12 ile 14 yaş arasındaki çocukların yaz okullarına katıldığını anımsatarak, projede emeği geçenlere teşekkür etti.
Konuyla ilgili emniyetten yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Çocuklarımızın eğitim ve öğretim yılı içerisindeki yorgunluklarını atmak, eğlendirerek öğretmek, hem de kendilerine faydalı zaman geçirebilmeleri sağlamak için Palandöken Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi spor kompleksinde, Tabu- Jenga adlı zeka oyunları, satranç ve Kitap okuma etkinlikleri birlikte geleneksel çocuk oyunları olan mendil kapmaca, tombik, yakan top, gibi çeşitli oyunların oynatıldığı yaz okulu projesi başlatılmıştır. Bu projeye değişik okullardan ve Nene hatun Çocuk Yuvası’nda kalan çocuklarla ile birlikte sayısı her geçen gün artarak devam eden gönüllü çocuklarımızda faydalandırılmaktadır.”
Yaz okullarına katılan çocuklar ise projeden duydukları memnuniyeti dile getirerek, yaz okulunu düzenleyen Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nene Hatun Çocuk Yuvası’ndaki Çocuklar Mavi Kartaneleri Yaz Okuluna Katılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN