Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milletvekili Aydemir: “Başbağlar Katillerini Lanetliyoruz”

Giriş Tarihi: 6.7.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 13:54
Milletvekili Aydemir: “Başbağlar Katillerini Lanetliyoruz”
AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, Başbağlar şehitlerini derin bir hüzün ve rahmetle andıklarını belirterek, “Ülkemizde kardeşi kardeşi düşman ettirmek isteyenler asla başarılı olamayacak, milli birlik ve beraberliğimiz ebediyen sürecektir.” dedi.
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir Başbağlar katliamının 22’inci yılında, hunharca katledilen mazlumları anmak amacıyla yayımladığı mesajında, Milli birlik ve beraberliği bozmak için hain emeller besleyenleri lanetledi.
KARDEŞLİĞİMİZ EBEDİYEN SÜRECEK
5 temmuz 1993’te Erzincan’ın Başbağlar Beldesinde meydana gelen, 33 mazlumun şehit düştüğü katliamın Türk Milleti hafızasında derin bir iz, yüreğinde onulmaz bir yara bıraktığını ifade eden Aydemir, ‘Milli birlik ve beraberliğimizi bozmak, kardeşi kardeşi düşürmek amacıyla Başbağlar’da hain bir projeyi hayata geçirmek isteyenleri telin ediyoruz. Bu yüce millet, feraseti, imanı ve vicdanıyla kardeşlik değerlerimize el uzatanları ebediyen lanetleyecek, tarih o hainleri kara sayfalarına atacaktır.” vurgusunu yaptı.
Aydemir, ‘Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun ifadesiyle, ‘bu topraklara ataş vurmak isteyenler; ister 6-7 Ekim olaylarında olduğu gibi, ister Madımak’ta, Başbağlar’da olduğu gibi ateş dökmek isteyenler karşısında her şeye rağmen inadına milli birlik, milli beraberlik diyecektir.’ Milli imanımızın, kardeşlik amentümüzün gereği budur.’ dedi.
Aydemir mesajını ’’Allah bu milletin birliğini, beraberliğini daim eylesin’’ ifadeleriyle tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milletvekili Aydemir: “Başbağlar Katillerini Lanetliyoruz”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN