Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sümeyye Erdoğan: “Türkiye’nin Geleceği Gençlerin Hayallerine Bağlı”

Giriş Tarihi: 6.7.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Sümeyye Erdoğan: “Türkiye’nin Geleceği Gençlerin Hayallerine Bağlı”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan, Türkiye’nin geleceğinin gençlerin hayallerine bağlı olduğunu söyledi.
Erdoğan, hafta sonu Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM) açılışı ve iftar programlarına katılmak üzere ’a geldi. Erdoğan, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Başkan Sekmen’in eşi Gülay Sekmen ve protokol üyeleri tarafından karşılandı. Erdoğan, Başkan Sekmen ve beraberindekilerle birlikte KADEM Erzurum Şubesi’nin açılışı ve iftar programı sonrası Erzurum İmam-Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ERZİMDER) tarafından düzenlenen iftar yemeğinde iştirak etti. Erzurum Merkez İmam Hatip Lisesi’nin bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine, KADEM Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan, AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, protokol üyeleri, ERZİMDER Başkanı Cemil İlbaş ile yaklaşık iki bin kişi katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin gençlerine çağrıda bulundu. Erdoğan, şunları kaydetti: “Türkiye’nin geleceği gençlerin hayallerine bağlı. Nasıl bir dünya hayal edilirse dünyanın gideceği yön de odur. Bugün ekonomisini büyütmüş, demokrasisini zenginleştirmiş bir ülke olarak Türkiye’de beyaz adamın sömürgeci emellerinin istila ettiği coğrafyalara vicdani ve insani duygularla giderek veren el olmuş, dünyanın en cömert ülkesi konumuna ulaşmış bir durumundayız.”
“İDEAL VE MİSYON İNSANI OLABİLME HEDEFİ”
KADEM Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan, konuşmasında ideal ve misyon insanı olma hedefine vurgu yaptı. Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hem maddi hem de manevi zenginliklerimiz sayesinde cömertlik gibi bir payeyi omzumuzda taşıyoruz. Osmanlı bakiyesi bizim gözümüze bakıyor. Bizlerin umudu, onlar için de umut oluyor. Bizlerin umutsuzluğu, onların da ümidini kırıyor. Sadece kendimiz için değil, dünyanın bütün mazlumları için bu bayrağı hiç indirmeden taşımak durumundayız. Son 13 yılda yakalanan bu gücü yeni bir safhaya taşımak sizlerin ve bizlerin ortak görevidir.” Gençlere, “Dünyayı değiştirebilme ruhunun aşılandığı okullarımızda akademik başarıyı hiç ihmal etmeden ideal ve misyon insanı olabilme hedefini de hiçbir zaman ajandamızdan eksik etmeyelim” diye mesaj veren Erdoğan, şöyle devam etti: “Özgüvenli, birikimli, birden çok yabancı dil bilen, teknolojik imkanları ölçülü ama etkili kullanabilen gençler olalım. Kendimize ve hayatımıza verdiğimiz değer, yaşantımızın ayrıntılarında gizlidir. Dolayısıyla ben bugün buradan hep birlikte, ‘Türkiye’nin başarılarına başarı katmak, bir üst hedef için, yeni bir sayfa açmak için ben ne yapabilirim?’ duygusunu şiar edinmeyi teklif ediyorum hepinize. Dünyanın tüm adaletsizliklerine karşı ‘Kim var?’ diye seslenilince ‘Ben varım. Benim olmadığım yerde kimse yoktur’ öz güvenini hayatımıza hakim kılmayı teklif ediyorum. Yakutiye Medresesi kadar köklü, Palandöken kadar yüce, Nene Hatun kadar imanlı bir gençliği Türkiye’nin geleceğine armağan etmek üzere bir ahitleşme teklif ediyorum sizlere. Burada bir söz verelim ve bu topraklardan aldığımız değerleri tüm dünyaya hakim kılmaya adayalım kendimizi. Bu duygu ve düşüncelerle Erzurum İmam Hatip Lisesi gençlerinin, ERZİMDER yönetiminin nice başarılarını duymayı bekliyorum.” AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu da, Ramazan ayının önemine değindi. Taşkesenlioğlu, “Bugün çok güzel bir şekilde bir aradayız. Ölü yıkayıcıları olarak addedilen, ama çok şükür oradan mezun olanlarla Türkiye’yi, hatta dünyayı yöneten liderleri yetiştirmiş olan İmam Hatip neslini bir arada tutan bir iftarda beraberiz” dedi. İmam Hatipli olarak yaşanılan sorunlardan da bahseden Taşkesenlioğlu, “Bizlere bir ara şunu söylediler; ‘İmam Hatipli olmak geride kalmak demektir. Şunu bilemediler; İmam Hatipli olmak dini, aynı zamanda ilmi ve fenni bilerek yaşamaktır. Allah’ın her bir ayet-i kerimesini öğrendiğinde, Allah’ın her bir ayet-i kerimesine baktığında yeryüzünü o şekilde yönetmektir” diyerek İmam Hatiplilerin sorunlarının çözümünde dirayet gösteren AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.
“İMAM HATİPLİ OLMAK BİR ONURDUR”
İmam Hatip Lisesi mezunu olan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de, İmam Hatiplileri bir araya getirdiği için ERZİMDER’e teşekkür etti. Başkan Sekmen, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu güzel buluşma vesilesiyle 100. kuruluş yıl dönümünde İmam Hatip Okullarının temellerini atanları, yüzyıl boyunca görev yapmış ve aramızdan ayrılmış öğretmenlerini, yöneticilerini, hizmetlilerini, yemeyip yediren, giymeyip giydiren hayırseverleri rahmetle minnetle yâd ediyorum. Başta Celalettin Ökten hocamız olmak üzere İmam Hatiplilerin bugünlere ulaşmasında emeği geçen herkese, siyasetçisinden idarecesine, eğitimcisinden hayırseverine varıncaya kadar tüm İmam Hatip gönüllülerine teşekkür ediyorum, rabbim onlardan razı olsun, mekânları cennet olsun. Ben inanıyorum ki, İmam Hatip Okulları için ter döken, bu okullar için emek sarf eden, bu okulların açık kalabilmesi mücadelesini verenlerin amel defterleri hiç kapanmadı ve kapanmayacak. İnanıyorum ki, İmam Hatip sıralarında okunan her Kur’an harfiyle onların ruhları muazzez olacak. İnanıyorum ki, İmam Hatiplerden yetişen dürüst, ahlaklı, salih her bir evlat için onların kabirleri inşallah nurla dolacak.”
SEKMEN, AK KADROLARA TEŞEKKÜR ETTİ
“2011’deki düzenlemeyle kat sayı zulmü ve ayrımcılığına son veren, İmam Hatip Okullarının kapısındaki kiliti söküp atan Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere tüm AK Parti kadrolarına şükranlarımı arz ediyorum” diyen Sekmen, şöyle konuştu: “Kamuda başörtülü çalışabilme özgürlüğünü tesis eden kadrolarımıza yürekten şükranlarımı sunuyorum. Kur’an-ı Kerim ve Siyer-i Nebi derslerinin okullarda seçmeli ders olarak okutulmasını temin eden kadrolarımıza teşekkür ediyorum. İmam Hatipler üzerindeki kara bulutları dağıtan, milletin evlatları üzerindeki baskı ve zulme son veren AK Parti Grubu’na, Hükümetimize, TBMM’ye, Sayın Cumhurbaşkanımıza da şükranlarımı ifade ediyorum. Bize gelen emir son derece açıktır: ’Emrolunduğun gibi dosdoğru ol’ Ancak doğru olursan kazanırsın, dik durursan başarırsın, rüzgâra göre eğilen, yön değiştiren, kalıba göre şekil alan, ilke tanımayan, çizgi tanımayan, ahlak ve edep tanımayan hiçbir mücadele zafer kazanamaz, başarı sağlanamaz, menzile ulaşamaz. Hangi makamda olursak olalım, kibri, gururu yanımıza yaklaştırmadık ve yaklaştırmayacağız ve şunu unutmayacağız. Müslüman o kimsedir ki onun dilinden ve elinden tüm Müslümanlar emindir, salimdir. Müslüman Müslüman’a tuzak kuramaz. Bırakın Müslüman’ın Müslüman’a tuzak kurmasını başka insanlara da tuzak kuramaz.” Konuşmasında gençlere seslenen Sekmen, “Gençler; unutmayalım ki bir hesap günü var. Orada hep hesaba çekileceğiz ama o güne gelmeden burada kendimizi hesaba çekelim. Bilelim ki birileri bu milletin gençliğini yolundan saptırmak ve değerlerinden uzaklaştırmak için gayret sarf ediyor. Evlatlarımıza, gençlerimize mutlaka sahip çıkalım. Çıkıyorsunuz ama ben buradan tekrar hatırlatıyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sümeyye Erdoğan: “Türkiye’nin Geleceği Gençlerin Hayallerine Bağlı”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN