Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir: ‘Adresimiz Dadaşlık Ve Gardaşlıktır’

Giriş Tarihi: 16.7.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir: ‘Adresimiz Dadaşlık Ve Gardaşlıktır’
AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘‘Ramazan Şehri, Oruç Şehri ’un manevi atmosferi içinde bir diğer aziz vakte, milli birlik ve dirliğimiz adına bir iman tazeleme mevsimi olan bayrama, aynı kutlu adrese yönelen ve aynı mukaddeslerden nafakalanan dadaşlarla birlikte erişmenin hazzı içindeyiz. ‘ dedi.
AYDEMİR’İN MESAJI
Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Aydemir, kutlamasında, ‘Aynı dualarda birleşen, aynı dualara amin diyen, Alvarlı Efelerin, Abdurrahman Gazilerin ruhaniyetine teslim olmuş dadaşların bayram coşkusunu, sevincini, heyecanını paylaşıyor, yine dadaş üslup ve lisanıyla şehri mübarek Erzurum’da yaşamanın gururunu hisseden herkes ve herkesimin bayramını tebrik ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.
İNANMA GÜCÜ
‘İnanmak gibi büyük bir milleti millet yapan en büyük kuvvete sahibiz’ diyen Aydemir, ‘Kemalini ve cemalini Dadaş vicdanlarına taşıyan ve rehber olan kanaat önderlerimizin, dimağ ve yüreğimize yerleştirdiği dadaş terbiye ve asaleti içinde, maddenin manaya teslim olduğu bu kutlu zaman dilimi vesilesiyle Erzurumluluk duruşu diye tarif bulan yüksek ufuklarda bir kez daha buluşuyoruz. Adresimiz dadaşlık ve gardaşlıktır.’ dedi.
MANİVİYATTAN NAFAKALANMA İKLİMİNDEYİZ
Aydemir, ‘Tarih ve kültürümüz çerçevesinde manevi boyuta geçiş, manayı ifade eden değerlerden nafakalanma iklimidir bayramlar. Bayram ruhaniyeti olan özel anlam taşıyan ve özel mesajları olan bir mevsimdir. Yahya Kemal merhum’un tarifiyle: ‘ ‘Doludur, gönlümüz ışıklarla bu bayram sabahı’ halindeyiz. Dadaşça Tefekkür ve imanımızla, tüm motiflerimiz, renklerimiz ve bunların oluşturduğu Erzurumluluk ahengindeyiz şükür. Eşrefi mahlukat olma şuurunu emreden inancımızın adresinde, yaradılış hikmeti bazında fabrika ayarlarımıza döndüğümüz zamandır bayram. Efe hazretlerinin beliğ ifadesiyle ‘ Nûr-i hidayet dola, Dilde hidayet bula, Nâsırın Allah ola, Bayram o bayram olur.’ imanındayız hamdolsun. “ vurgusunu yaptı.
DADAŞÇA YAKLAŞIM
Aydemir, ‘Her zerresiyle ve inancımızın vurgu yaptığı manada bayramı yaşayan bu kutlu adreste, Bayramı idrak etmeyi, Erzurum gerçeğini en aydın bir vicdanla kavramak, Erzurumlunun asaletini en yüksek bir dimağ ve temiz bir yürekle yaşamak fırsatı olarak değerlendiriyoruz. Ruhaniyetleri imanla aydın Solakzadelerin, Taşkesenli Sırrı Efendilerin, Alvarlı Muhammed Lütfilerin torunları olmak şerefiyle idrak ediyoruz bayramları. AK bir yüz ve AK bir yürekle, içtenlikle paylaşıyoruz aziz dadaşların sevincini. Halka hizmet ve muhabbete kanamayan bir hizmet davasının mensubu olarak, Halka, siyasetin dil ve bilgisiyle değil, gönül lisan ve bilgisiyle çıkan bir siyasi terbiye ve edebin gereğince bayrama erişmenin mesruriyeti içindeyiz.
BAYRAM O BAYRAM OLUR
Karayazı’dan Uzundere’ye, Narman’dan Köprüköy’e, Aşkale’den Hınıs’a, hasılı bu şehrin ruhu ve asaletini temsil eden tüm dadaş adreslerinde aynı duaları terennüm etme ve aynı dualara amin demek hazzını yaşadığımız Erzurumluların bayramını bir kez daha tebrik ediyor, Alvarlı Efe Hazretlerinin kaydı üzere, ‘Tevhîd ede zevk ile, Hakk’ı seve şevk ile, Tasdîk inerse dile Bayram o bayram olur.’ dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir: ‘Adresimiz Dadaşlık Ve Gardaşlıktır’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN