Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Milletvekili Aydemir:

Giriş Tarihi: 19.7.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir:
AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, İslami Edebiyat Vakfı Onursal Başkanı Ali Nar’ın hayatını kaybetmesiyle ilgili taziye mesajı yayınlayarak, “İslami Türk Edebiyatı’na hizmet ve eserleri ile yüreğimizde yaşayacaktır. Edebiyat Dünyamız önemli bir değer ve şahsiyetini kaybetmiştir.” dedi.
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, İslami Edebiyat Vakfı Onursal Başkanı ve İslami Edebiyat Dergisi müellifi Mütefekkir ve Edip Ali Nar’ın vefatı dolayısıyla bir taziye mesajı yayımladı. Aydemir, merhum Ali Nar’ın İslam Alemi’ni edebi bir bakışla analiz eden, tespit ve öngörüleriyle yaşanan sorunları irdeleyip, bir beyin fırtınası estiren, son asrın önemli mütefekkirlerinden olduğunu vurgulayarak, “Edebiyat ve düşünce hayatımız özgün bir üslup ve duruşunu yitirmiştir. Nar, İslam Dünyası’nın moral değerlerine ait tespit, aktarım, yorum ve bakışıyla yüreklerimizde özel bir yer tutmuştur. Nar’a rahmet niyaz ediyor, Edebiyat ve Tefekkür camiamıza başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.
ALİ NAR KİMDİR
İslami Edebiyat Vakfı Onursal Başkanı Nar, 1941’de doğdu. Klasik ve Modern Arapça’dan çevirileri bulunan Nar, Türkiye ve İslam dünyasının ilk bilim-kurgu romanı olan "Uzay Çiftçileri"ni yazdı.
Ali Nar’ın ilk kitabı "Fetih"in yanı sıra "Koro", "Muhtar Kafası", "Porselen Dişli Demokrat", "Ezan Donanması", "İki Sonsuzda Gerilim", "Kan Denizi", "Ortadoğu Günlüğü", "Anadolu Günlüğü" ve "Arılar Ülkesi" isimli kitapları yayımlandı.
"Milli Gazete" ve "Yeni Devir" gazetelerinin yanı sıra "Büyük Doğu", "Pınar", "Mavera", "Çınar","Tohum", "Hilal", "İslam" gibi dergilerde yazıları yayımlanan Nar, 1986’da "İslami Edebiyat" dergisini kurdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN