Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dgf’den Kınama

Giriş Tarihi: 2.10.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 2.10.2015 09:31
Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Feridun Fazı Özsoy, yazılı bir açıklama yaparak Gazeteci Ahmet Hakan’a yönelik saldırıyı kınadı.
Halkın gerçekleri öğrenme, haber alma ve bilgi edinme hakkı olan basın özgürlüğüne vurgu yapan DGF Genel Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Basın özgürlüğü, sadece basın kuruluşlarının ya da gazetecilerin özgürlüğü demek değildir. Bu bağlamda basın özgürlüğü, halkın haber alma özgürlüğüdür ve demokrasinin vazgeçilmez unsurudur. Basın mensuplarına yönelik saldırılar da halkın haber alma özgürlüğüne yönelik saldırılardır. Meslektaşlarımızın yazdıkları yazılar, yorumlar ve haberler nedeniyle saldırıya uğraması asla kabul edilemez.
Evinin önünde 4 kişinin saldırısına uğrayarak hastanede tedavi altına alınan meslektaşımız Ahmet Hakan’a geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyor, yakalanan saldırganların adalet önünde hesap vermesinin takipçisi olacağımızı özellikle vurgulamak istiyoruz... Basın özgürlüğünün gerçek anlamda sağlanması ve şiddetin önlenmesi hepimizin önceliği olmalıdır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dgf’den Kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN