Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uzaktan kumandalı elektrik

Eskişehir Osmangazi Elektrik Dağıtım Genel Müdürlüğü uzaktan kumanda sistemine geçiyor. Artık evlerdeki sayaçlar uzaktan kumanda sistemiyle okunacak kaçak elektrik kullananlar anında tespit edilecek

Eskişehir Osmangazi Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıç, bu ay uzaktan kumandalı sayaç sistemini, Eskişehir'in yanı sıra Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Bilecik'te devreye sokacaklarını söyledi.

İHALE AŞAMASINA GELİNDİ

Genel Müdür Kılıç "Eskişehir Osmangazi Elektrik Dağıtım Genel Müdürlüğü olarak elektronik uzaktan kumanda sistemine geçiyoruz. İhale aşamasına geldik. Bu sistem iki yıl gibi kısa bir süre içinde tam olarak hayata geçmiş olacak. Uzaktan kumanda sistemi abonenin sayacını uzaktan okuyacak. Kaç kilovat elektrik yakmış onu kontrol edecek. Kaçak elektrik kullananlar anında tespit edilecek. Bu sistem başladığı zaman artık sayaç yazımı gerçekleştiren personel kapı kapı dolaşmayacak. Ben genel müdürlükten 5 ili ekranımdan takip edebileceğim. İhaleden sonra altı yapı çalışmaları hemen başlayacak" dedi. Sistem tamamlandığında 5 ilde 1 milyon 400 bin abonenin dijital sistemle kontrol edilebileceğini de ifade eden Kılıç, "Sistem uygulamaya girdiği andan itibaren, 'Yok benim elektrik faturam kayboldu, benim elektrik faturam gelmedi' gibi şikayetler de ortadan kalkmış olacak. Sistemimiz 2015'te tamamlanmış hale gelecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uzaktan kumandalı elektrik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN