Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alzheimer hastaları villada tedavi olacak

TOKİ'den arsa karşılığı 54 villa alan Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, Aşağı Söğütönü Mahallesi'nde oluşturduğu Alzheimer Bakım Merkezi'yle Türkiye'de örneği olmayan bir yaşam köyü kurdu

Alzheimer hastaları için Türkiye'de benzersiz bir projeye imza atan Tepebaşı Belediyesi, 54 villada Alzheimer tedavisi için hizmet verecek. TOKİ'den arsa karşılığı alınan 54 villada oluşturulacak Yaşam Köyü, Alzheimer hastalığı, engelli yaşlılar ve sağlıklı yaşlanma konularında Türkiye'de ilklerden biri olacak. Aşağı Söğütönü Mahallesi'nde oluşturulacak tesis, Alzheimer Derneği kontrolünde, gündüz ve yatılı bakım hizmetleri verecek.

60 KİŞİ KAPASİTELİ

Tepebaşı Belediye Başkanı Dr. Ahmet Ataç, Yaşam Köyü Projesi'nin, Eskişehir ve Türkiye'nin önemli projelerinden biri olduğunu kaydetti. Başkan Ataç, 250 kişi kapasiteli tesisin ilk bölümü olan Alzheimer Merkezi'nin 60 kişi kapasiteli olduğunu ve ilk 20 hastayla birlikte hizmet vermeye başladığını söyledi. Başkan Ataç, Alzheimer hastalığının beynin düşünme, hafıza ve dil bölümlerini etkilediğini bu bağlamda özellikle dar gelirli aileler için bakım maliyetlerinin büyük boyutlarda olduğunu söyledi. Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Evde Bakım Hizmetleri, Down Sendromlu gençlerin bir yandan çalıştığı bir yandan rehabilitasyonunun sağlandığı Gökkuşağı Kafe ve engelliler hobi bahçesinin önemli sağlık projeleri olduğunu belirten Ataç, sosyal projeler geliştiren öncü bir belediye olarak yaşanabilir bir çevre, sağlıklı ve sürdürülebilir bir geleceği düşünerek hareket ettiklerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alzheimer hastaları villada tedavi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN