Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'En Yakın Çin: Sincan'

Eskişehir'de 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında açılan sergide, fotoğraf sanatçısı Dr. Ulukan'ın Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde çektiği 50 fotoğrafı yer aldı

Giriş Tarihi: 18.1.2013
Eskişehir'de, 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında, fotoğraf sanatçısı Dr. Sefa Ulukan'ın, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde çektiği fotoğraflardan oluşan sergisi törenle açıldı. Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı ile Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekanlığı tarafından fakültenin sergi salonunda düzenlenen, "En Yakın Çin: Sincan" adlı serginin açılışında, kentte böyle bir etkinliğin organize edilmesinden memnuniyet duyduğunu söyledi.

TEŞEKKÜR BELGESİ ALDI

Dr. Ulukan da fotoğraf çekmek amacıyla gittiği Sincan'da, Müslüman olması dolayısıyla sevgiyle karşılandığını belirtti. Uygur Türkleri'nin dilinin, Türkçe'nin bir lehçesi olduğuna değinen Ulukan, "Çok duygusal anlar yaşadık. Oradakiler ekonomik olarak çok zor şartlar altında yaşıyor. 2006 yılında yaklaşık bir ay kaldık. 25 ülkenin fotoğrafçılarıyla oradaydık" dedi. Ulukan, sergide yer vermediği fotoğraflarından bazılarını, görsel sunum eşliğinde katılımcılara tanıttı. Vali Koçdemir, kendisine Sincan'da çektiği bir fotoğrafını hediye eden Ulukan'a teşekkür belgesi verdi. Dr. Sefa Ulukan'ın, 2006'da Çin Fotoğraf Federasyonu'nun davetiyle gittiği Sincan'da çektiği 50 fotoğrafa yer verilen sergi, 28 Şubat'a kadar açık kalacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'En Yakın Çin: Sincan'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN