Eskişehir sanayisi başkanını arıyor

Yirmi yıldır Eskişehir Sanayi Odası Başkanlığı'nı yürüten 69 yaşındaki Savaş M. Özaydemir, bu yıl başkanlık için adaylığını açıklamadı. Nebi Hatipoğlu'nun seçilme şansının yüksek olduğu öne sürülüyor

Mart ayında yapılacak Türkiye Odalar Borsalar Birliği seçimlerine sayılı günler kala, ticaret ve sanayi odalarında hareketli günler yaşanıyor. 20 yıldır Eskişehir Sanayi Odası Başkanlığı'nı yürüten Savaş M. Özaydemir'in (69) bu kez işinin zor olduğu iddia ediliyor. 607 üyesi bulunan Eskişehir Sanayi Odası'nın başkan adayları arasında Nebi Hatipoğlu (37) ve İsmail Kadıoğlu bulunuyor. Mevcut başkan Özaydemir'in, aday olup olmayacağı, sanayi odası üyeleriyle yapacağı görüşmeden sonra kesinlik kazanacak.

SABAH'A KONUŞTU

Eskişehir'de sanayicinin ' umudu' olarak gösterilen Nebi Hatipoğlu, SABAH ESKİŞEHİR'e konuştu. Ekibinin hazır olduğunu, sanayicinin sorunlarını bildiklerini belirten Hatipoğlu, "Günümüzde finansal anlamda başarılı sanayici daha cesur, üretken ve girişimci olmalıdır. Biz de yönetim olarak bunu gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Dış ticaret şirketi kurarak sanayicimizin ihracatını hareketlendirmeyi düşünüyoruz. Bu şirket tüm üyelerimize ihracat danışmanlığı yaparak, yeni pazarlar sunacak. Satın alma platformu ile toplu alımlarda rekabet gücünü artıracak. Örneğin saç alımı konusunda bir araya gelen sanayiciler, toplu alımlarda maddi kazanç elde edecekler. Sanayi envanteri ve 365 Gün Expo Fuar'ı ile ülkemizde ve dünyada üretim yapan tüm büyük kuruluşlar, Eskişehir'den yan sanayi bulma şansı yakalayacak" dedi. Eskişehir Sanayi Odası'nın içine kapanık, çevresinin duvarlarla örülmüş, lobicilikten uzak olduğunu söyleyen Hatipoğlu, bu yapıyı kırmak istediklerini ifade etti. Hatipoğlu, "Yön veren, odanın sorunlarını ve isteklerini devletin tüm kademelerinde dile getiren bir yönetime özlemi duyuyoruz. Eskişehir sanayisinin potansiyeli önce bölgesine, sonra da tüm ülkemize göstermek görevimizdir."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehir sanayisi başkanını arıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN