Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Proje 380 milyon euroya mal olacak

Giriş Tarihi: 18.1.2013

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kızılinler imar planlarını onayladı. 380 milyon euroluk projeyle Kızılinler Türkiye'nin termal merkezi olacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tepebaşı Belediyesi'nin hazırladığı imar planlarını onayladı. Böylece Kızılinler'deki sıcak su kaynaklarının değerlendirilerek bölgenin kültür, kongre, spor ve tedavi amaçlı bir turizm merkezi haline gelmesinin önü açılmış oldu. Projenin bakanlıkça uygun görülmesinin sevindirici olduğunu söyleyen Tepebaşı Belediye Başkanı Dr. Ahmet Ataç "Milletvekillerimize çabaları için teşekkür ederim. Konuyu komisyonlarda takip eden milletvekilimiz Kazım Kurt'a da özellikle teşekkür ederim" dedi. Ataç "Bu tesiste kür merkezi olacak. Bölgedeki tesisler sağlıklı yaşam ile birlikte engellilere de hizmet edecek. Kızılinler'deki su, insan vücudunun ısısına en yakın sudur" dedi.

TURİZME CAN GELECEK

Proje Koordinatörü Erkan Uçkan da, bölgenin bir tedavi merkezi özelliği taşıyacağını belirterek "Frig Vadisi bir türlü turizme kavuşturulamadı. Bu bölgeye de bu projenin katkısı olacak. Kültür, kongre, spor ve tedavi amaçlı turizmi hareketlendirecek" diye konuştu. Kızılinler'e ulaşımda, Porsuk'un değerlendirilmesi ve bu bölgeye Esbot ile de yolculuk yapılması planlanıyor. Ayrıca, hızlı trenle Ankara ve İstanbul hatlarından kolaylıkla ulaşım yapılabileceği belirtiliyor. Bölgenin Frigya Vadisi ile iç içe olmasının Frigya'nın da turizm açısından değerlendirilmesine katkı sunması öngörülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Proje 380 milyon euroya mal olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN