Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DPÜ'ye ABD'den 3 öğretim elemanı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü'nde ABD'den gelen 3 öğretim elemanı yeni görevlerine başladı

DPÜ Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Özel, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karaaslan göreve başladıktan sonra üniversiteden mezun olan öğrencilerin en az bir yabancı dili çok iyi konuşabilmesini istediğini ve bu çerçevede hazırlık sınıfı uygulamasına geçildiğini hatırlattı.

DİL KALİTESİ YÜKSELECEK
Hazırlık sınıflarında yabancı dil kalitesinin artırılması için Prof. Dr. Karaaslan'ın talepleri doğrultusunda ABD'de görüşme yaptığı öğretim elemanları Jack Eastham, Aaron Sean Kilmir ve Taryn Renee Nash'in, İlköğretim Bölümü Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı'nda göreve başladığı bilgisini veren Doç. Dr. Özel, şöyle devam etti: "Dil öğretiminin kalitesini yükseltmek amacıyla yabancı bir dil veya birden fazla dil bilmenin çağın gerekliliği olduğu, öğretmen adaylarının iş olanaklarını artıracağı, Bologna Süreci düşünüldüğünde nitelikli bireylerin yalnızca kendi ülkelerinde değil başka ülkelerde de istihdam imkânlarını değerlendirebileceği için 2012-2013 akademik yılında fakültemizin İlköğretim Bölümü Sınıf Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Fen Bilgisi Öğretmenliği programlarında zorunlu İngilizce eğitimi verilmeye başlandı. Üniversitemizde görev almayı kabul eden ABD'li 3 öğretim elemanı, ders vermeye başladı. Onlara teşekkür ederim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DPÜ'ye ABD'den 3 öğretim elemanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN