'Minik şampiyonlar yetiştireceğim'

Eşi ve antrenörü İhsan Alptekin ile Kütahya'da yaşamını sürdüren Olimpiyat Şampiyonu Aslı Çakır Alptekin, Ankara'da açılmasına öncülük edeceği Spor Akademisi'nde geleceğin olimpiyat şampiyonlarını yetiştirmek istiyor

Olimpiyat Şampiyonu Aslı Çakır Alptekin gelecek hedeflerini SABAH ESKİŞEHİR'e anlattı. Eşi ve antrenörü İhsan Alptekin ile Kütahya'da yaşamını sürdüren milli atlet "En büyük hedefim Ankara'da bir spor akademisi açılmasına öncülük etmek" dedi. Alptekin "Ülkemin her yanında binlerce yetenekli çocuk var. Bu gençlerin elinden tutarak onları eğitmek ve başarıya giden yolu göstermek gerekiyor. Bu önemli misyonu ben üstlenmek istiyorum. Ankara'da bir spor akademisi açılması gerekiyor. Ben ve İhsan bu konuda öncülük etmeye ve katkı sağlamaya hazırız" diye konuştu. En kısa sürede Başbakan Erdoğan'a Spor Akademisi projesini sunacağını belirten Alptekin "Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan beni çok seviyor. En son Kütahya Zafer Havalimanı'nın açılış töreninde beni yanına çağırdı. Ben de kendisini çok seviyorum. Ayrıca kendisini çok başarılı buluyorum. Spor Akademisi fikrini teklif ettiğimizde inanıyorum ki mutlaka destek olacaktır" dedi. Alptekin şöyle devam etti: "Bu akademide ben ve eşim gönüllü öğretmenlik yaparak gençlere yardımcı olabiliriz. Böylece nice başarılı gençlerin ve şampiyonların çıkacağına yürekten inanıyorum. Benim başarıya ulaşmamda en büyük etken inanmak, çok çalışmak ve istikrar. Yaz-kış demeden gerektiğinde çamurlar içinde bile çalışmak, çalışmak, çalışmaktır."

HEDEF MOSKOVA

Alptekin "İlk etapta Mersin Akdeniz Olimpiyatları, sonrasında da Moskova Olimpiyatları'na hazırlanıyorum. Çok şükür her şey yolunda gidiyor. Yeni başarılar için zaten Başbakanımıza da söz verdim. Allah mahçup etmesin" diye konuştu. Olimpiyatların ardından anne olmak istediğini belirten milli atlet "Bebek sahibi olduktan sonra spora devam edeceğim. Çocuk sahibi olmak benim spor yapmamı engellemez tam tersine daha çok motivasyon sağlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Minik şampiyonlar yetiştireceğim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN