Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eskişehirspor başkanını arıyor

İşadamı Mesut Hoşcan, haziranda yapılacak genel kurulda Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal'ın karşısına güçlü ve deneyimli bir ekiple çıkacak

Eskişehirspor haziranda yeni başkanını belirleyecek. 700 üyesi bulunan Eskişehirspor'da başkanlığa kentin tanınmış iş adamlarından ve bir dönem ikinci başkanlık yapan Mesut Hoşcan adaylığını açıkladı. Hoşcan projelerini SABAH ESKİŞEHİR'e anlattı. Kulübün mali yapısının şeffaf olmadığını söyleyen Hoşcan, "Eskişehirspor, mali konularda şeffaf değil. Yönetim kurulu üyeleri mali raporlara ulaşamıyor" dedi. Hoşcan, kısa bir dönem birlikte çalıştığı Halil Ünal yönetimini sert bir dille eleştirdi:

ESKİŞEHİR'De GÜVEN BUNALIMI VAR
"Hayatımda böyle bir şey görmedim, duymadım. Yapılan futbolcu ve hoca transferlerini yerel ve ulusal gazetelerden okurduk. Kime ne kadar ücret verilecek sokaktan öğrenirdik. Kulüpte bir dikta rejimi var. Her şeye karar veren başkan. Yöneticiler bile başkanın aldığı kararları gazetelerden öğreniyor. Bu otoriter davranışlara daha fazla dayanamadım ve ayrıldım. Başkanın aldığı kararlara müdahale edemiyorsun. Başkan bizi dolgu malzemesi olarak görüyor. Buna daha fazla tahammül edemezdik. Her onurlu insanın yaptığını yaptık kırıp dökmeden kulübe zarar vermeden ayrıldık." Eskişehirspor'un bugünkü başarısızlığının altında güven bunalımı olduğunu söyleyen başkan adayı Mesut Hoşcan, "Kulüpte yönettim zafiyeti var. Bu kulübün adı şike olaylarına karıştı. Bu olaylardan çok etkilendik. Anadolu takımları içinde Eskişehir'in durumu çok farklıdır. Bugüne kadar etik tavırlarıyla Anadolu futboluna ışık olmuştur. Bundan yara almadan çıktık ama izi kaldı. Eskişehirspor'da şu anda günü kurtarmaya yönelik politikalar yürürlükte. Bu yönetim anlayışı devam ettiği sürece Eskişehirspor'dan başarı beklemek hayal olur" dedi.

ŞEHİRDEN DESTEK ALIYORUM
Kentten büyük destek aldığını söyleyen Hoşcan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Uzun süreli bir başkanlık düşünmüyorum. Yönetime geldiğimizde ilk yapacağımız işlerin başında mali ve diğer konularda şeffaf olmaktır. Bizim için olmazsa olmazlarımızdır. Kararlar, ortak akıl ile oluşacak. Her kesimden herkesin fikri bizim için önemlidir. Kent içinde kent dışında 'Eskişehirspor Kulüp Başkanı, şu işten emniyette ifade verdi. Gözaltına alındı. Sanık sıfatıyla yargılanıyor' denilmesi bizi üzüyor. Bir kulübün başkanı su gibi berrak olmalı."

ALT YAPIYA ÖNEM VERECEĞİZ
İşbaşına geldiklerinde alt yapıya önem vereceklerini söyleyen Hoşcan, Yıldız futbolcuyu dışarıdan değil alt yapıdan alacaklarını kaydetti. Ulusal ve uluslararası deney ve birikimlerden elbette yararlanacaklarını belirten Hoşcan, "Yabancı düşmanı değilim. Asla yanlış anlaşılmasın. Eskişehir ve Türk futbolunun geleceği kurtuluşu alt yapıdır. Bizim çocuklarımızdır. Şu anda bizim alt yapımızda 400 pırıl pırıl genç var. Bu çocuklara şan verirsek, elinden tutarsak Eskişehirspor da kazanır Türk futbolu da. Çare bu topraklarda Anadoluda" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehirspor başkanını arıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN