Keman sanki oyuncağı

9 yaşındaki Abdullah dinleyenleri mest ediyor.

Giriş Tarihi: 24.9.2013 14:46
'in ünlü Adalar bölgesinde kaldırıma oturarak günün belli saatlerinde elindeki kemanı adeta konuşturan 9 yaşındaki Abdullah Aykut, dinleyenleri kendine hayran bırakıyor.

Küçük yaşına rağmen çok güzel keman çalan Abdullah, dinleyenleri adeta mest ediyor. Eskişehir'in Adalar bölgesinin girişindeki kaldırıma oturarak neredeyse boynun yarısı kadar olan kemanı adeta konuşturan Abdullah, birbirinden farklı parçaları hatasız çalıyor. Abdullah'ın yakınından geçenler, çevreye yayılan müzik sesinden kendilerini alamıyorlar. Önüne koyduğu keman kutusuyla harçlığını çıkarmaya çalışan Abdullah Aykut'u izleyenler adeta büyüleniyor.

Ata İlköğretim Okulu'na devam eden Abdullah Aykut, 9 yaşında olduğunu ve 7'nci sınıfa gittiğini anlattı. Boş zamanlarında keman çalarak harçlığını çıkarttığını söyleyen Abdullah, babasının da çok iyi bir darbukacı, dayısının usta bir klarnetçi olduğunu anlattı. Çok iyi bir keman sanatçısı olmak istediğini anlatan Abdullah, hedefini 'Kemancı Veysel olmak istiyorum' diye anlatarak kendisini dinlemek isteyenleri Adalar'ın hemen girişinde beklediğini söyledi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keman sanki oyuncağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN