Tarihi Odunpazarı'nda bisiklet yolları büyüyor

5 bölgeye 25 kilometrelik bisiklet yolu kazandırılacak. Başkan Burhan Sakallı; "Bisiklet kullanımını teşvik etmek ve yollarını yaygınlaştırmak amacındayız"

Giriş Tarihi: 8.10.2013 17:11
Odunpazarı Belediyesi tarafından başlatılan bisiklet yolu çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, çığ gibi büyüyen bisiklet yolları kent halkını bisikletli ulaşıma teşvik ediyor.
Belirlenen program kapsamında bugüne kadar Eskişehir'e 12 kilometre bisiklet yolu kazandıran Odunpazarı Belediyesi, gerçekleştirdiği çalışma ile hem ilçe merkezindeki trafik yoğunluğunu hafifletiyor hem de kent halkına sağlıklı bir yaşam için önemli bir hizmet sunuyor. İlk etapta şehrin farklı noktalarında belirlenen 5 bölgeye 25 kilometrelik bisiklet yolu kazandıracak olan Odunpazarı Belediyesi, kent genelindeki bisiklet yollarını önümüzdeki aylarda daha da artıracak. Kent genelinde ulaşım aracı olarak bisiklet kullanımını artırmak için gerekli yerlere bisiklet logoları koyan ve güzergahları mavi renge boyayan Odunpazarı Belediyesi, kullandığı termoplastik boya ile güzergah sınırlarının kalıcı olmasını sağlıyor.

Konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; yaşam kalitesi açısından bisiklet yolları yapımının ve bisiklet kullanımının yaygınlaştırılmasının önemli olduğunu söyleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı; 'Odunpazarı'nda artık bisiklet yolu olmayan cadde yapılmıyor, bu bağlamda Odunpazarı'nda bisiklet kullanımını teşvik etmek ve bisiklet yollarını yaygınlaştırmak amacıyla çalışmalar gerçekleştiriyoruz" dedi.

Başkan Sakallı, "Yeni açılan yol çalışmalarında genişlikler ve topoğrafik yapı elverdiğince mutlaka bisiklet yollarına da yer veriyoruz. Amacımız bisiklet yolu ağını artırmak ve bisiklet yolları ağını bütünleştirecek çalışmaları hayata geçirmektir." diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi Odunpazarı'nda bisiklet yolları büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN