Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’e kampus büyüklüğünde hal

Başkan , 110 bin metrekare büyüklüğündeki Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali’nin temelini attı. 45 milyon 843 bin lira maliyetindeki halin, 15 Ekim’de açılması planlanıyor

Giriş Tarihi: 20.4.2016
Balıkesir’e kampus büyüklüğünde hal
Büyükşehir Belediyesi'nin şehre vizyon katan, insanların yaşam standartını yükselten, esnafın da ön planda tutulduğu proje ve yatırımlarıyla ilgili çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi'nin Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın çalışmaları kapsamında yeni Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali'nin temeli Başkan tarafından atıldı. Altıeylül İlçesi'ndeki Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'ne yakın Akçakaya (Kesirven) Kırsal Mahallesi civarındaki yeni Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali 110 bin metrekare yüzölçümüne sahip. "Kampus Hal"in maliyetinin ise 45 milyon 843 bin TL olduğu bildirildi.

TARIMIN BAŞKENTİ
Temel atma töreninde konuşan Başkan Uğur, Balıkesir'in tarım ve hayvancılıktaki üretimlerin yılın 12 ayında yapılabilen, ürün çeşitliliği açısından da 'nin en önemli hayvansal ve bitkisel üretim merkezlerinden biri olduğunu hatırlattı. Günümüzde sebze ve meyve ticaretinin en yoğun şekilde gerçekleştiği yerlerin toptancı halleri olduğunu kaydeden Başkan Uğur, Balıkesir'in Büyükşehir olmasıyla beraber il genelindeki 5 adet Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali ve 1 adet Su Ürünleri Hali'nin Büyükşehir bünyesine katıldığını söyledi. Başkan Uğur, "Büyükşehir Belediyesi olarak çiftçimizin, üreticimizin, kırsaldaki vatandaşımızın hizmetinde olmaya devam edeceğiz" dedi. Balıkesir'in, "Türkiye'yi doyuran İl" ve "Tarımın başkenti" olduğunu hatırlatan Başkan Uğur, çalışmaların hızla sürdüğü Çay Deresi Rekreasyon Alanı projesi nedeniyle merkez dışına alınacak olan yeni halin şehir merkezindeki araç trafik yükünü de ciddi oranda azaltacağını vurguladı. Yeni hal binasının tamamlanmasıyla yakınındaki Kesirven Kırsal Mahallesi'ndeki vatandaşlara da iş imkanı sağlanmış olacağını vurgulayan Başkan Uğur, "Bugün temelini atacağımız hal yeri, il merkezine İzmir Antalya istikametinden gelen meyve ve sebzenin gerek merkez ve gerekse ilçelere dağıtımında çevre yollarını kullanarak ulaştırılmasını sağlayacak stratejik bir nokta olarak seçilmiştir" diye konuştu. Başkan Uğur, inşaatın bu yıl 15 Ekim'de tamamlanıp açılışını yapmak üzere söz aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkesir’e kampus büyüklüğünde hal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN