Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havacılık meraklıları bu etkinlikte buluşacak

“Yaşasın Havacılık! Yaşasın Bilim!” etkinliği

Giriş Tarihi: 7.12.2017 17:07 Güncelleme Tarihi: 7.12.2017 17:08
Havacılık meraklıları bu etkinlikte buluşacak

Havacılık kenti 'e yaraşır bir Havacılık Parkı nasıl oluşturulur sorusu ile yola çıkan Anadolu Üniversitesi, "Yaşasın Havacılık, Yaşasın Bilim" adlı etkinliği düzenlemeye hazırlanıyor.

7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü'nün kutlanacağı haftanın sonunda gerçekleşecek etkinlik serisi, sadece çocukları değil, havacılık tutkusunu içinde taşıyan 7-77'ye tüm Eskişehirlileri ağırlayacak. 9-10 Aralık Cumartesi- Pazar 2017 günleri ESPARK Alışveriş Merkezindeki "Yaşasın Havacılık! Yaşasın Bilim!" etkinliği kapsamında, çocuklar için tasarım atölyesinin yanı sıra, her yaştan katılımcılar için, uçakların nasıl uçtuğunu anlatan sunumlar yapılacak. Havacılık tarihinin önemli kilometre taşları, Nuri Demirağ ve Selahattin Reşit Alan'ın da anılacağı etkinlikte, Selahattin Reşit Alan Tasarım Atölyesinde çocuklar, basit ev aletleri ve geri dönüşüm malzemelerini kullanarak
hava aracı tasarlayabilecekler.

Çocuklar, tasarladıkları hava araçlarını dikey rüzgar tünelinde deneyecek ve Havacılık Parkı uzmanları ile tasarımlarını geliştirecekler. Nuri Demirağ Gök Okulu'nda ise çocuklar, "Uçaklar Nasıl Uçar" adlı sunumlar ile havacılığı, bilimin ışığında öğrenecekler.

Anadolu Üniversitesi Havacılık Parkı "Yaşasın Havacılık! Yaşasın Bilim!" etkinliği ile yeni yılı karşılamanın mutluluğunu yaşarken, 2018 yılının da verimli bir yıl olacağının müjdesini veriyor. Şubat ayından itibaren minik misafirler gruplar halinde ve önceden alınmış randevular kapsamında Havacılık Parkı'nda ağırlanacak. Etkinlik 9-10 Aralık günlerinde Eskişehirliler ile buluşacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havacılık meraklıları bu etkinlikte buluşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN