Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehir Tiyatroları’na 3 Farklı Kurumdan 10 Ödül

Giriş Tarihi: 19.2.2015 16:18
Eskişehir Şehir Tiyatroları’na 3 Farklı Kurumdan 10 Ödül
Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 2014-2015 tiyatro sezonunda sahnelediği oyunları ile “Eskişehir Sanat Derneği”, “Direklerarası Seyircileri Tiyatro ödülleri” ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Eskişehir Şubesi Sanat Ödülleri” organizasyonlarından ödüller aldı.
Şehir Tiyatrolarının 2014-2015 tiyatro sezonunda sahnelediği "Lüküs Hayat", "Gölge Ustası", "Nafile Dünya", "Fehim Paşa Konağı" ve "Kurtuluştan Kuruluşa" adlı oyunları aldığı ödüllerle yüzleri güldürdü. Ocak ayı başında Eskişehir Sanat Derneği’nin düzenlediği Eskişehir Sanat Ödülleri gecesinde Şehir Tiyatroları sanatçısı Ali Eyidoğan, Yılın Tiyatro Oyuncusu Ödülü’ne değer görüldü. Ardından, Eskişehir’de düzenlenen Direklerarası Seyircileri Tiyatro Ödülleri gecesinde En İyi Prodüksiyon Ödülü, Şehir Tiyatrolarının “Kurtuluştan Kuruluşa” ve “Fehim Paşa Konağı” adlı oyunlarına verilirken, “Fehim Paşa Konağı” adlı oyunla Tomris Çetinel En İyi Yönetmen, Cihan Yöntem En İyi Koreografi ve Hakkı Kuş ise En İyi Erkek Oyuncu ödüllerine değer görüldü. Gecede ayrıca Şehir Tiyatrolarının “Kırmızı Balon” adlı oyunu Çocuk Oyunları En İyi Yapım ödülünü aldı.
24 Ocak 2015 gecesi Çağdaş Gazeteciler Derneği Eskişehir Şubesi Uğur Mumcu Anma Etkinlikleri ve ödül törenin de "Lüküs Hayat" oyunu ile şef Aytuğ Ülgen ve oyuncu Elçin Tezcan, Gölge Ustası oyunu ile oyuncu özlem Akdoğan Yılın Sanat Ödülleri’ne layık görüldüler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehir Şehir Tiyatroları’na 3 Farklı Kurumdan 10 Ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN