Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de “Yürüyoruz Kanseri Yeniyoruz” Etkinliği

Giriş Tarihi: 20.2.2015 18:28
Eskişehir’de “Yürüyoruz Kanseri Yeniyoruz” Etkinliği
Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kadir Demirel “Yürüyoruz Kanseri Yeniyoruz” temalı yürüyüş etkinliği hakkında bir açıklama yaptı.
Dr. Demirel, yaptığı açıklamada, sağlıklı beslenme ve düzenli fiziksel aktivitenin sağlıklı bir yaşam sürdürmek için büyük önem taşıdığını belirtti. Obezitenin kalp damar hastalıkları, diyabet ve kas-iskelet bozuklukları gibi yaygın sağlık sorunlarının tüm dünyada bilindiğini kaydeden Dr. Demirel,obezite ve fiziksel aktivite eksikliği birçok kanser türüne neden olduğunu vurguladı. Dr. Demirel, “Aşırı kilo alımının önlenmesi pek çok kanser türüne yakalanma riskini azaltabilir. Bu nedenle aşırı kiloyu ve obeziteyi önlemek için sağlıklı bir yeme alışkanlığı ile fiziksel aktivite düzeni oluşturulmalıdır” diye belirtti.
“DÜZENLİ FİZİKSEL AKTİVİTELER HASTALIK RİSKİNİ AZALTIYOR”
Düzenli fiziksel aktivitelerin kanserle birlikte kalp hastalığı, şeker hastalığı, kemik erimesi (osteoporoz) ve hipertansiyon riskini azalttığını hatırlatan İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kadir Demirel, “Bu yüzden fiziksel olarak aktif bir yaşam tarzı benimseyiniz ve günde sadece 30 dakikalık fiziksel aktivitenin kanser riskini azalttığını unutmayınız. Eskişehir Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak; toplumumuzu düzenli fiziksel aktivite yapmaya teşvik etmek amacıyla Yürüyüş etkinliklerimiz devam edecektir” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehir’de “Yürüyoruz Kanseri Yeniyoruz” Etkinliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN