Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çevre Derneği’nde ’’Karbonmonoksit Zehirlenmesi’’ İle İlgili Konferans

Giriş Tarihi: 21.2.2015 12:28
Eskişehir Çevre Derneği’nde ’’Karbonmonoksit Zehirlenmesi’’ İle İlgili Konferans
Kimya Mühendisleri Odası (TMMOB) üyesi kimya mühendisleri Hayrullah Cömert ve Merve İşcan, Eskişehir Çevre Derneği’nde ’’Karbonmonoksit Zehirlenmesi’’ ile ilgili bir konferans verdiler.
Kimya mühendisleri Hayrullah Cömert ve Merve İşcan, verdikleri konferansta, her yıl kış aylarında bilgisizlik, yanlış kullanım ve ihmal yüzünden sobadan sızan karbonmonoksit gazı ile pek çok insanın zehirlendiğini, bazılarının hayatlarını kaybettiğini belirttiler. Cömert ve İşcan, karbonmonoksit gazının renksiz, tatsız, kokusuz, yanıcı zehirli bir gaz olduğunu, vücuda solunum yolu ile girince doğrudan kana geçerek oksijen alımını engelleyerek zehirlenme ve ölüme neden olduğunu anlattılar. Hayrullah Cömert ve Merve İşcan, karbonmonoksit zehirlenmelerinin nedenleri, belirtileri, alınacak önlemler, soba ve bacalarla ilgili uyulması gereken kurallar, şofben kullanımında dikkat edilecek hususlar, doğalgaz kullanımında dikkat edilmesi gereken emniyet kuralları konularında açıklamalarda bulundular.
Eskişehir Çevre Derneği Başkanı Doç Dr. Güner Sümer ise, benzer konferansların her hafta çeşitli konularda periyodik olarak devam edeceğini belirterek konferansı veren kimya mühendisleri Hayrullah Cömert ve Merve İşcan’a törenle davetlilerin huzurunda çiçek buketi takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehir Çevre Derneği’nde ’’Karbonmonoksit Zehirlenmesi’’ İle İlgili Konferans
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN