Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AKUT Gönüllüleri Tanışma Kahvaltısında Buluştu

Giriş Tarihi: 22.2.2015 13:28
AKUT Gönüllüleri Tanışma Kahvaltısında Buluştu
Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Ekibi ile üniversitelerde bulunan "AKUT Üniversite Öğrenci Kulübü" üyeleri kahvaltıda buluştu.
Hoşnudiye Mahallesi’nde bulunan down sendromluların çalıştığı Gökkuşağı Kafe’de düzenlenen kahvaltı programında, AKUT Eskişehir ekibi, AKUT Anadolu ve AKUT Osmangazi öğrenci kulüp üyeleri katıldı. Tanışma ve kaynaşma amacıyla bir araya gelen AKUT gönüllüleri, bu buluşmayı daha anlamlı hale getirmek amacıyla down sendromlu garsonların çalıştığı Gökkuşağı Kafe’yi tercih etti.
Kahvaltıda konuşan AKUT Eskişehir Ekip Şefi Mete Kızıl, AKUT Eskişehir ekibi olarak üniversite kulüpleri olan "AKUT Osmangazi" ve "AKUT Anadolu"daki öğrenciler ile tanışma, kaynaşma amacıyla bir kahvaltı organizasyonu yaptıklarını söyledi. Kızıl, organizasyonu Eskişehir’in en anlamlı yeri olan Gökkuşağı Kafe’de yaptıklarını belirterek, "2011 yılında Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’ın destekleriyle oluşturulmuş ve açılmasına karar verilmiştir. Bu kafedeki amaç down sendromlu kardeşlerimizin, arkadaşlarımızın topluma kazandırılmaları ve meslek edinmeleri sağlanmasıdır. Burada Eskişehir’in en güzel, en yakışıklı garsonları hizmet vermekte ve işlerinin uzmanı olmuşlardır. AKUT Eskişehir ekibi olarak bizler de böyle sosyal sorumluluk kapsamındaki işletmeleri desteklemek amacıyla bulunuyor ve Eskişehir halkını da bu tür projeleri desteklemelerini istiyoruz” dedi.
Yapılan kahvaltı sonrası AKUT üyeleri, kafe çalışanları ile hatıra fotoğrafı da çektirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKUT Gönüllüleri Tanışma Kahvaltısında Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN