’de Asayiş Uygulamaları

Giriş Tarihi: 23.2.2015 16:08
İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin son günlerde yaptığı, kontrol, uygulama ve çalışmalarla ilgili bir açıklama yaptı.
Açıklamada, kent merkezinde faaliyet gösteren masaj salonları ile ilgili olarak önceki gün 21 iş yerinin eş zamanlı olarak denetlendiği belirtildi. Yapılan kontrollerde bir iş yerine fuhuş yapıldığı tespit edilerek iş yeri hakkında Fuhuş İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapıldı. Bir iş yerinde çalışan 2 şahsın SGK kayıtlarının olmadığı, bir iş yeri çalışanının kimlik bildirim kaydının bulunmadığı, bir iş yerine ruhsatsız olarak faaliyet gösterdiği tespit edilerek gerekli tutanaklar düzenlenerek yasal işlem yapıldı. Bir iş yerine çalışanın masözlük belgesi olmadığından, bir iş yerinin ise ruhsatsız faaliyet gösterdiğinden gerekli yasıl işlemler yapıldı. Ayrıca; yapılan denetimlerde 78 şahsın GBT kayıtları soruldu.
Ekiplerin yaptığı rutin kontrollerde, bir iş yerinde S.K. ve Y.A. isimli bayanların konsomasyon yaptıkları, bir iş yerinin kapatma saatine uymadığı, bir iş yerindeki şahsın kimlik bildiriminin bulunmadığı ve 3 şahsın sigortasız çalıştığı için gerekli tutanaklar tutularak yasal işlemler yapıldı.
İNSİHAR’DA ÇALINAN İŞ MAKİNESİ ZANLILARI YAKALANDI
23 Ocak 2015 tarihinde Bilecik’in İnhisar ilçesinde meydana gelen iş makinası-kepçe hırsızlığı olayı ile ilgili olarak yapılan araştırmalar neticesinde, Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü ekibi ile birlikte olayı gerçekleştiren şahıslardan A.K.G. Bahçelievler mahallesinde, B.C. isimli şahıs Çamlıca mahallesinde ve U.A. de Şirintepe mahallesinde yakalandı. Çalıntı olan 2010 model lastik tekerlekli kepçe ele geçirildiği, yakalanan her 3 şahıs da Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerine teslim edildiği belirtildi.
ARANMASI OLAN ŞAHISLAR
Asayiş Şube Müdürlüğü, Kayıp Şahıslar Büro Amirliğince yapılan çalışmalarda kayıp olarak aranan E.T., M.E. ve S.Ç. isimli şahıslar bulundu. Hakkında Ankara Asliye Ceza İlamat Masasının 7 ayrı yakalama emri ile çeşitli suçlardan toplam 2 yıl 6 ay hapis cezası bulunan M.T. isimli şahıs yakalandı. Eskişehir Asliye Ceza İlamat Masasının yakalama emri ile Alkol ve Uyuşturucu Madde Etkisi Altında Araç Kullanma suçundan 1 ay 20 gün hapis cezası bulunan S.U. isimli şahıs ile Milas İlamat ve İnfaz Bürosunun (2) ayrı yakalama emri ile İş ve Çalışma Hürriyetinin İhlali suçundan 3 bin 400 TL Adli Para Cezası Bulunan 1968 doğumlu A.E. isimli şahıs yakalandı.
Ekipler, hakkında Bolvadin İlamat ve İnfaz Bürosunun yakalama emri ile Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokmak suçundan bin 500 TL Adli Para Cezası bulunan M.K., Eskişehir 8. Asliye Ceza Mahkemesinin dosyası gereği Basit Yaralama suçundan yakalama emri bulunan E.D., Eskişehir 1. Sulh Ceza Hakimliğinin dosyası gereği Hırsızlık suçundan yakalama emri bulunan Y.Y. ve Eskişehir Asliye Ceza İlamat Masasının yakalama emri ile Başkasına Ait Kredi Kartını Kullanmak Suretiyle Yarar Sağlamak suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası bununan S.Ç.K. isimli şahıs yakalanarak gerekli adli işlemler yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehir’de Asayiş Uygulamaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN