Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversiteli Gençlerin Kütüphane Kurma Çabası

Giriş Tarihi: 23.2.2015 14:48
Üniversiteli Gençlerin Kütüphane Kurma Çabası
Anadolu Üniversitesi, Gönüllü Toplumsal Hizmetler Kulübü ’’Tozlanmasın Okunsun’’ etkinliği yaparak çeşitli şehirlerde kütüphaneler kurmaya devam ediyor.
Türkiye’nin çeşitli illerinde kurulan kütüphanelere yenilerini eklemek isteyen görevli öğrenciler, anaokul, ilkokul, ortaokul ve lise kitapları toplayarak kütüphane ihtiyacı olan illere gönderiyor. Üç yıl önce başlatılan projede 17 şehre ulaştıklarını belirten Kulüp Başkanı Turgut Topçuoğlu, ’’Çeşitli illerde kütüphaneler kurduk, çeşitli illere ise kitaplar gönderdik. Doğu ya da Batı şeklinde mesafe gözetmeden her ilde bu çalışmamızı başarıya ulaştırdık. Bizim hedefimiz Türkiye’nin her yerine ulaşmaktır ve bu yolda ilerliyoruz. Bize destek olmak isteyenler, Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezindeki kulüp ofisine okumadıkları kitaplarını getirebilirler. Kitapları getirme imkanı bulunmayanlar ise sosyal paylaşım sitesinde bulunan sayfamıza da mesaj atıyorlar ve biz adresten kitapları alıyoruz’’ dedi.
Şu an topladıkları kitaplar ile Kütahya’ya bir kütüphane kurma hedefi olan kulübün, bunun adından Nevşehir ve Ordu’ya da kütüphane kurma projesi var. Önümüzdeki okul dönemi içinde bu üç ile ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen Topçuoğu, ’’Şanlıurfa, Manisa, Samsun ve Isparta’daki okullardan ise kütüphane kurulması için istekler geldi. Buralara da kitap göndereceğiz ve bu yüzden tüm Eskişehir’den destek bekliyoruz. Türkiye’nin her yerinde kitap ihtiyacı olan insanlar var ve biz de aracılık yaparak 3 yılda 15 bin’in üzerinde kitap gönderdik. Daha çok kitap geldikçe bu sayı artacaktır’’ diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversiteli Gençlerin Kütüphane Kurma Çabası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN