Tükdes, Gürültü Kirliği Değil Huzur Verimliliği İstiyor

Giriş Tarihi: 6.3.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:55
Tükdes, Gürültü Kirliği Değil Huzur Verimliliği İstiyor
Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkan yardımcısı Ali Acar, son günlerde cadde ve sokaklarda özellikle araçların egzozundan çıkan seslerin büyük rahatsızlık verdiğini ve bununla ilgili derneğe şikayetler geldiğini belirterek, gürültü kirliliği değil, huzur verimliliği istediklerini söyledi.
Özellikle de gece Atatürk Caddesi’nde ve Zübeyde Hanım Bulvarı’nda, motosikletli veya abartılı egzozlu olarak sürücülerin günün geç saatlerinde yarış yaparak ve egzozlarından da çok yüksek sesler çıkararak insanları rahatsız ettiğini öne sürdü. Buna yönelik şikayetlerin arttığına dikkat çeken Acar, “Yine abartılı egzozlu araç ve motosikletlerin bu egzozlarından çıkan seslerin insanları rahatsız etmesi nedeniyle tüketici olarak insanların da yaşam kalitesini azalttığı anlaşılmaktadır. Bu açıdan bu konuda gerekli araştırmaya yapmaları ve denetimlerde bulunmaları için yetkilileri göreve davet ediyoruz” dedi.
Ayrıca yüksek miktarda ses çıkaran ve çevresindeki ve bulunduğu binadaki insanların rahatsız olmalarına neden olan ticari iş yerlerinin de yine çevreyi rahatsız ettiğini iddia eden Acar, şöyle devam etti:
“Modern şehir olarak adlandırdığımız ’imizde insanların gürültü kirliliğine maruz kalmadan yaşamlarını idare etmelerini temenni ediyoruz. Bu konuda kendilerine görev düşen, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Trafik Şube Müdürlüğünü ve Eskişehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün bu konuda gerekli denetimleri yaparak şehrimizde gürültü kirliliği yerine huzur verimliliği sağlayacak adımları atmalarını bekliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tükdes, Gürültü Kirliği Değil Huzur Verimliliği İstiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN