Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Kadınımızda Sanatsal İzler” Sergisi Kurşunlu’da Açıldı

Giriş Tarihi: 7.3.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:55
“Kadınımızda Sanatsal İzler” Sergisi Kurşunlu’da Açıldı
Odunpazarı Kent Konseyi Kadın Meclisi Kültür Sanat Çalışma Grubu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla hazırlanan "Kadınımızda sanatsal izler" isimli karma sergi, Odunpazarı Belediyesi Kurşunlu Külliyesi’nde açıldı.
Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı Hasan Atak ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşen açılışta, kadınlar sanatsal yeteneklerini büyük bir başarı ile gözler önüne serdi. Serginin açılışında yaptığı konuşmada Odunpazarı Belediyesi tarafından yapılacak etkinlik ve hizmetlerde kadın erkek eşitliğine dikkat edileceğini söyleyen Başkan Kurt, ilerleyen dönemde yeni projelerin hayata geçirileceğini kaydetti. Odunpazarı Belediyesi’nde şimdiye kadar gerçekleşmemiş bazı projeleri etkinlik ve yükümlülükleri gerçekleştirmek için harekete geçtiklerini vurgulayan Kurt, "Kadın sorunlarıyla ilgili çalışma yapmak üzere Kadın ve Aile İşleri Müdürlüğü kurduk. Bu müdürlüğümüzün yapacağı işlerin tamamında kadın meclisinin onayı ve görüşü alınacak. Özellikle stratejik planda yer verdiğimiz gibi kadın erkek eşitliğine dikkat edilecek. Her türlü etkinlikte kadın erkek eşitliğine özen gösterilecek. Parklarda yollarda yapacağımız çalışmalarda mutlaka kadınların özellikleri dikkate alınacak" dedi.
Konuşmalar sonrasında sergide yer alan çalışmaları büyük beğeni ile inceleyen Başkan Kurt, katılımcılara sertifikalarını takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Kadınımızda Sanatsal İzler” Sergisi Kurşunlu’da Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN