Arzu’nun Bebekleri Karikatürlü Ev’de Sergilendi

Giriş Tarihi: 10.3.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Arzu’nun Bebekleri Karikatürlü Ev’de Sergilendi
Doll Art Sanatçısı Arzu Özer, ikinci kişisel sergisini Tepebaşı Belediyesi’nin organizasyonuyla Atila Özer Karikatürlü Ev’de açtı.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Atila Özer Karikatürlü Ev’de açılan sergide 150 bebekle 150 kadının öyküsü anlatılıyor. Açılışta bir konuşma yapan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Karikatürlü Ev’in özgün bir çalışmaya ev sahipliği yaptığını kaydederek, “Şehrimizin tasarıma ihtiyacı var. Bu sergi de tasarımın bir yolu. Tepebaşı Belediyesi olarak üç büyük sanatsal etkinliğimiz var. Pişmiş Toprak Sempozyumu, Şiir Buluşması ve Sanat Çalıştayı. Belki dördüncüsü bir tasarım sempozyumu olabilir. Bu Eskişehir için önemli bir kazanım olur. Bu güzel sergi için Arzu Özer’e teşekkür ederim” şeklinde konuştu
Kadınların karşılaştığı birçok olayı, sorunu gözlemlediğini ve eserlerine bu sorunları yansıtmaya çalıştığını aktaran Özer, 150 bebeğin her birinin isminin olduğunu ifade etti. Bebekleri yaparken pet şişe, kâğıt, yumurta ve doğal yapıştırıcı gibi malzemeler kullandığını belirten Özer, şunları kaydetti;
“Her kadının bambaşka bir dünyası var ve her bebek bir kadının yaşamını anlatıyor. Eserlerimde günlük yaşantımda beni etkileyen herhangi bir olayı yaptığım bebeklerle anlatıyorum.”
Arzu Özer, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a gezi eylemlerinin sembolleşen isimlerinden olan Berkin Elvan’ın bezden yapılmış bir çalışmasını armağan ederken, Ataç, bu çalışmanın Berkin Elvan’ın ailesine ulaştırılacağını söyledi.
Arzu Özer’in son dönem eserlerinden oluşan serginin 15 Mart’a kadar açık kalacağı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arzu’nun Bebekleri Karikatürlü Ev’de Sergilendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN