Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’den Dünyaya “Barış Ve Kardeşlik Ormanı”

Giriş Tarihi: 22.3.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 14:29
Odunpazarı Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve 68 ülkeden yaklaşık 300 sanatçının katıldığı "Dünya Ağaç Günü” etkinlikleri kapsamında “Barış ve Kardeşlik Ormanı” fidan dikimi yapıldı.
Vadişehir Mahallesi’nde yapılan fidan dikim törenine, halkının yanı sıra çeşitli ülkelerden gelen çok sayıda davetli katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, bugün 35 bin metrekarelik bir orman yaptıklarını söyledi.
“Bu ormanın adını dünyaya, “Barış Ormanı” diye sunuyoruz” diyen Kurt, şöyle konuştu:
“Barış Ormanı yeşerecek, Barış Ormanı büyüyecek, Barış Ormanı hiçbir zaman kurumayacak. Bunun sözünü Odunpazarı Belediye Başkanı olarak bütün dünyaya veriyorum. Şimdiye kadar yapılan hizmetlerde meydana gelen aksamalar burada olmayacak. Biraz önce bir arkadaşım, “2 yıl önce de orman dikildi ama kurudu, bakılmadı” dedi. Biz Barış Ormanı’nı kurutturmayacağız. Bunu, bütün dünya, Türkiye ve özellikle de Vadişehir bilmeli. Eskişehir’deki barış, bütün dünyaya yayılacak bir barış olacak. Barış Ormanımız bütün dünyayı kucaklayacak bir orman olacak. Bugün hepimizin birlikte dikeceği bu ağaçlar, ileride çocuklarımıza, gençlerimize, yaşlılarımıza güzel eğlence mekanları olabilecek ve biz Odunpazarı Belediyesi olarak dönemimizin sonuna kadar 100 bin metrekare ormanı Eskişehir’in merkezinde, kentleşmenin içinde oluşturacağız.”
Daha sonra Başkan Kurt ve davetliler, barış güvercini uçurdu ardından da birlikte fidan dikimi yaparak, hatıra fotoğrafları çektirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehir’den Dünyaya “Barış Ve Kardeşlik Ormanı”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN