Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Odunpazarı Şenlenmeye Başladı

Giriş Tarihi: 22.3.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 17:31
’in tarihi ve turistik bölgelerinden olan Odunpazarı, havaların ısınmaya başlaması ve Odunpazarı Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı "Dünya Ağaç Günü" etkinliklerinin başlamasıyla birlikte kalabalık insan topluluklarını ağırlamaya başladı.
Gerek Eskişehir içinden gerekse çeşitli yerlerden gelen yerli ve yabancı turistler, Odunpazarı’na akın etmeye başladı. Eskişehir Lüle Taşçılar Dernek Başkanı Behçethan Aktaş, esnafın bu durumdan oldukça hoşnut olduğunu belirtti. Odunpazarı esnaflarından Yurdakul Arda ise, işlerinin ve satışlarının artmasından oldukça sevinç duyduklarını söyledi.
Odunpazarı’nı gezen yerli ve yabancı turistler de, çevredekilerin ve esnafın ilgisinden gayet memnun olduklarına değinerek, Eskişehir’in simgelerinden olan "Lüle Taşı"ndan yapılan hediyelerden satın aldıklarını aktardılar.
Odunpazarı’nı ayrıca Seyitgazi Sücaaattin Veli Kültür ve Turizm Derneği üyeleri de ziyaret etti. Dernek Başkanı İbrahim Balcı, Arslanbeyli Köyü Muhtarı Mustafa Kemal Büyükaşçı, derneğin kadın kolları başkanı Sevim Sunal ile birlikte dernek üyesi 40’a yakın kadın, Odunpazarı ve Atlıhan El Sanatları Merkezi’ni gezdiler. Her yıl böyle kültürel ve turistik etkinlikleri düzenlediklerini vurgulayan Sücaaattin Veli Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Balcı, bundan sonra da böyle etkinliklerinin süreceğini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Odunpazarı Şenlenmeye Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN