Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pişmiş Toprak Uluslararası Alanda Örnek Oluyor

Giriş Tarihi: 27.3.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:13
Pişmiş Toprak Uluslararası Alanda Örnek Oluyor
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu, evrensel boyutta ilgi görmeye devam ediyor.
Bir seramik kasabası olan Almanya Römhild Belediye Başkanı Günter Köhler ve berberindeki heyet, Tepebaşı Belediyesi Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu hakkında bilgi edinmek ve işbirliği için Tepebaşı Belediyesi’nin konuğu oldu. Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ı ziyaret eden Almanya Römhild Belediye Başkanı Günter Köhler ve berberindeki heyet, konuk severlikleri sebebi ile Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a teşekkür etti.
Başkan Ataç, ve Tepebaşı’nın önemi hakkında bilgi verdikten sonra Pişmiş Toprağın kent belleği açısından önemini anlattı. Sanatın iki şehir arasında oluşturduğu bu yeni köprü sebebi ile mutlu olduğunu belirten Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, bu çerçevede işbirliğini gerçekleştirilebileceğini söyledi.
Almanya Römhild Belediye Başkanı Günter Köhler de, Tepebaşı Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu’nun önemli bir sanat etkinliği olduğunu belirterek, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a sanata değer veren bu yönetim anlayışı için teşekkür etti ve Başkan Ataç’ı bu yıl gerçekleştirecekleri sempozyuma davet etti. Daha sonra Almanya Römhild’de 9’uncusu gerçekleşen Seramik Sempozyumu ve 8’incisi gerçekleşen Tepebaşı Belediyesi Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu ile ilgili hazırlanan sunumlar yapıldı. Alman heyet Başkan Ataç’la birlikte Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası’nda bulunan eserleri inceledikten sonra kentteki eserleri ve Tepebaşı Belediyesi’nin çalışmalarını gezdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pişmiş Toprak Uluslararası Alanda Örnek Oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN