Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhsin Yazıcıoğlu’nun İsmi ’de Yaşayacak

Giriş Tarihi: 30.3.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) rahmetli Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismi ’de bir caddeye verildi.
Caddenin açılış merasimine, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, partililer ve diğer ilgililer katıldı. Açılış merasiminde konuşan BBP Genel Başkanı Destici, caddeye Yazıcıoğlu’nun isminin verilmesi hususunda emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Büyükerşen olmak üzere herkese teşekkür etti. “Muhsin Yazıcıoğlu, Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu çok önemli siyaset adamlarından bir tanesiydi” diyen Destici, şöyle konuştu:
“Sadece Türkiye’de değil, Türk-İslam coğrafyasının tamamında bilinen ve liderliği kabul edilen bir şahsiyetti. Biz, onun şahadetinden sonra her yıl; helikopterin düştüğü tarih ile ilk bulunduğu tarihi yani 25-31 Mart tarihleri arasını Muhsin Yazıcıoğlu ve şehitlerimizi anma haftası olarak değerlendiriyoruz. Sadece Türkiye içinde değil, Türk-İslam coğrafyasının pek çok yerinde Muhsin Yazıcıoğlu, bu sene de çeşitli etkinliklerle anıldı. Muhsin Yazıcıoğlu, dünyada nerede bir mazlum varsa hep onun yanında, nerede bir zalim varsa hep onun karşısında oldu. Biz de, onun yolundan giderek mazlumların yanında, zalimlerin de karşısında olmaya devam edeceğiz. Doğru kimden gelirse gelsin onun yanında dururdu, yanlış da kimden gelirse gelsin onun karşısında dururdu. Yazıcıoğlu, son mitinginde şöyle demişti, “Biz, siyasetimizi millet için, ülkemiz için, inandığımız değerlerimiz için yapıyoruz. Doğruyu kim yaparsa onun yanında olurum. Deniz Baykal da doğru yapsa, Bülent Ecevit de doğru yapsa, Necmettin Erbakan da, geçmişteki liderler de… Bunun yanında oluruz ama yanlışı da kim yaparsa bunun karşısında oluruz” dedi. Hep siyasetini de o şekilde devam ettirdi. Biz de bu çizgiyi aynen devam ettiriyoruz.”
“YAZICIOĞLU, SİYASETTE BÜYÜK EMEK VERMİŞ BİR GENEL BAŞKANDI”
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ise, elim bir kazayla aramızdan ayrılan rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun Türk siyasi hayatında bir yeri olduğuna dikkat çekti. Yazıcıoğlu’nun vefatıyla alakalı, “Aramızdan ayrılışı büyük üzüntü oluşturdu” diyen Büyükerşen, “Türkiye’de, siyasette büyük emek vermiş, uğraşmış bir genel başkandı. Aramızdan ayrılışı büyük üzüntü oluşturdu. Bu konu Türkiye tarihinde hep görüşülmeye, konuşulmaya devam edecektir. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak rahmetli genel başkanlar hem Sayın Yazıcıoğlu’nun hem de Bülent Ecevit’in ismini birer caddeye vererek isimlerini yaşatmak yönünde karar aldık. Bu isim vermek konusu yönetmelik gereği uzun bir prosedür gerektiriyor. Nihayet bu kararlar, Belediye Meclisi’nde alındı ve tabelalarla, yönlendirme levhalarıyla da hem rahmetli Ecevit’in hem de rahmetli Yazıcıoğlu’nun isimlerini taşıyan caddelerimiz artık bundan böyle onların isimleriyle hizmete devam edecek. Ben her iki partinin rahmetli olan genel başkanlarını bir kere daha buradan rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Muhsin Yazıcıoğlu’nun isminin yazılı olduğu caddenin tabelasının ve yönlendirme levhalarının açılışı yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhsin Yazıcıoğlu’nun İsmi Eskişehir’de Yaşayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN