Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel Sporcular Vali Tuna’yı Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 31.3.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 22:51
Özel Sporcular Vali Tuna’yı Ziyaret Etti
Özel Sporcular Spor Kulübü Başkanı Canan Dağaşan, Zihinsel Engelli Spor Takımı sporcuları ve antrenörleri ile birlikte Vali Güngör Azim Tuna’yı makamında ziyaret etti.
Sporcularla tek tek tanışan Vali Tuna, nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başarılı sporcuların kendisi için çok özel olduğunu belirten Vali Tuna, gösterdikleri başarılardan dolayı sporcuları cani gönülden kutladığını bildirdi. “Elde ettiğiniz derecelerle inşallah ülke düzeyinde de önemli başarılara imza atarsınız” temennisinde bulunan Vali Tuna, “Özel çocuklarımızın kendilerini en iyi şekilde ispat edecekleri ve mutlu olabilecekleri alan spordur diye düşünüyorum. Onları spora yönlendirerek hep birlikte doğru bir iş yapıyoruz” dedi.
Çocuklardaki mutluluğun gözlerinden okunduğunu aktaran Vali Tuna, bu mutluluğun başarıya dönüştüğünü, dönüşen bu başarının ise hayatın her alanında çocukları etkilediğini vurguladı.
Kulübün kurulmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Tuna, destek anlamında üzerlerine düşen bir görev varsa seve seve yapamaya hazır olduklarını dile getirdi. ’de insanların mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşadığından bahseden Vali Tuna, ilimizdeki genç nüfusun daha donanımlı hale getirilmesi için eğitimcilere büyük işler düştüğü söyledi. Anne ve babalara da çok büyük işler düştüğünü aktaran Vali Tuna, özel sporcuların başarılarıyla gurur duyduğunu sözlerine ekledi. Sporculara ileriki hayatları için nasihatler veren Vali Tuna, şöyle konuştu, “Sizler, ileriki hayatınızda inşallah hep başarılı insanlar olarak hayatınızı sürdüreceksiniz. Bu konuda fedakar öğretmenlerimize ve eğitimcilerimize büyük görevler düşüyor. Bizler de her zaman sizlerin yanında olacağız. Sporda elde ettiğiniz başarılarınız kadar başka yeteneklerinizi de geliştirmeniz lazım. İleride belki başka alanlara yöneleceksiniz. Her şeyden önemlisi birbirinizi sevin, büyüklerinize saygılı olun, anne ve babanızı her zaman sevin ve sayın, insanlarla yardımlaşın, onlara destek olun” sözlerini kullandı.
Geçtiğimiz günlerde Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Atletizm Bölge Şampiyonası’na katıldıklarından bahseden Başkan Dağaşan ise, gerçekleştirilen şampiyonada Eskişehir’i başarıyla temsil eden özel sporcuların; 4 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya aldığını söyledi. Daha çok yeni bir kulüp olduklarını aktaran Başkan Dağaşan, gerekli desteğin verilmesi neticesinde başarılarının artacağını sözlerine ekledi.
Ziyareti kabulden dolayı teşekkür eden Başkan Dağaşan, kulübün çalışmaları hakkında Vali Tuna’ya bilgi verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel Sporcular Vali Tuna’yı Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN