Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk-iş’ten 1 Mayıs Çağrısı

Giriş Tarihi: 31.3.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 22:51
Türk-iş’ten 1 Mayıs Çağrısı
Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (Türk-İş) bağlı sendikalar, aylık basın toplantısını Türk Harb-İş Sendikası’nda düzenlediler.
Toplantıda konuşan Türk-İş İl Temsilcisi Nejat Kılıç, 1 Mayıs’ın çok önemli bir gün olduğunu söyleyerek, “Tüm emekçilerin dayanışma ve birlikte olma günüdür. Bu sene çok daha katılımlı bir kutlamayı gerçekleştirmek için, tüm emekçileri ve emek dostlarını birlikte kutlamaya davet ediyoruz” dedi.
İnsanları din, dil, ırk, renk ve etnik kimliklerine göre farklı muamele etmenin kendilerinin demokratik anlayışına uymadığını belirten Kılıç, “Biz demokratik yönetim deyince; Yasama, Yürütme, Yargı bağımsızlığını, yani kuvvetler ayrılığı ilkelerinin gerçek anlamda uygulandığı, yani baskısız karar verme yetkileri bulunan tavassutla değil, halkın iradesiyle, halk tarafından seçilmişlerin yönetimini kastediyoruz” ifadelerini kullandı.
Kılıç son olarak, 1 Mayıs’ın çok önemli bir gün olduğunu vurgulayarak, tüm emekçi ve emek dostlarını 1 Mayıs’ı beraber kutlamaya davet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk-iş’ten 1 Mayıs Çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN