Makina Mühendisleri Odası’ndan Hatıra Ormanı

Giriş Tarihi: 5.4.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Makina Mühendisleri Odası’ndan Hatıra Ormanı
Makina Mühendisleri Odası, Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile hatıra ormanı oluşturdu.
Makina Mühendisleri Odası Şubesi her yıl gelenek haline getirdiği fidan dikme etkinliğini bu sene de tekrarladı. Kentin güneyinde bulunan Kocakır Mevkii’nde bir araya gelen Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi üyeleri, fidan dikme etkinliğine ormanın içerisinde, bol oksijenli havada kahvaltı ederek başladı. Daha sonrasında Eskişehir Orman İşletme Müdürlüğü’nde görev yapan Orman Mühendisi Akın Akman fidan dikimi hakkında bilgilendirme yaptı. Kocakır Mevkii’nin 1950’li yıllarda Orman Mühendisleri tarafından oluşturulduğunu belirten Akman, “Kocakır Mevkii’ne konum açısından Eskişehir’in ciğerleri diyebiliriz. Bu etkinliğinizi yürekten kutluyorum. Makina Mühendislerinin sanatsal yüzü ile Ormancılık Haftası’nda bir konser düzenlemiştik. Bu etkinlik ile Makina Mühendisleri Odası’nın çevreci yüzü de ortaya çıkmıştır” dedi.
Akın Akman’dan sonra bir konuşma yapan Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Hakan Ünal, geçmiş yıllarda Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi tarafından oluşturulan orman alanları hakkında bilgi vererek, “Her sene yaptığımız bu etkinliğimizi bu sene farklı bir konsept ile devam ettirdik. Bu seneki etkinliğimiz Orman Bölge Müdürlüğü ile ortak bir konser ile başladı. Bugün de fidan dikimi ile devam ediyor. Katılan tüm üyelerimize, ailelerine ve çocuklarına teşekkür ederim” diye konuştu.
Etkinliğe, Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi üyelerinin yanı sıra eşleri ve çocuklarının da katıldığı gözlenirken, Ünal, “Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ve Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi olarak kentlerimizin betonlaşmasına, bu tür alanların rant için feda edilmesine karşıyız. Diliyoruz ki bu tür alanlar gelecekte çok güzel bir yaşam alanı olur. Çocuklarımız doğanın, dünyanın hayatın güzelliklerini buralarda yaşasınlar. Bu etkinliğimizi de çocuklarımız için yapıyoruz” dedi.
Fidan dikiminin ardından seyir kulesinden kenti seyreden üyeler, son zamanlarda popüler bir hale gelen selfie fotoğrafı çekmeyi de unutmadılar. Bir süre kenti seyreden üyeler, sonrasında piknik yaparak etkinliği sonlandırdılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Makina Mühendisleri Odası’ndan Hatıra Ormanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN