Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eko-okullarda Yeşil Bayrak İçin Denetim Heyecanı

Giriş Tarihi: 6.4.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:22
Eko-okullarda Yeşil Bayrak İçin Denetim Heyecanı
Eko-Okullar Projesini yürüten okullar, Uluslararası Yeşil Bayrak ödülüne sahip olmak için denetime tabi tutuldular.
Proje sayesinde okullarda kağıt, plastik, metal ve cam ile pil, mavi kapak, evsel atık sıvı yağ geri dönüşümünde önemli mesafeler alınırken, enerji ve su tasarrufu, küresel ısınma, biyolojik çeşitlilik, sağlıklı beslenme, hava, su, fidan dikimi gibi çevre sorunları üzerinde çalışan Eko-Okullarda çevreye olan duyarlılık konusunda farkındalığın arttırmaya devam ediyor.
İl Koordinatörü Nadir Erdem, yaptığı açıklamada 2014-2015 öğretim yılında Türkiye genelinde 600, ’de ise 28 Eko-Okulun bulunduğunu belirtti. Erdem, Türkiye genelinde projeyi uygulayan iller sıralamasında beş büyük şehrin ardından altıncı sırada olduklarını, 1999 yılından bu yana projeyi uygulayan bir il olarak oldukça deneyime sahip olduklarını söyledi.
Uluslararası Yeşil Bayrak ödülüne sahip olmak için denetime tabi tutulan okulların ise; Ahmet Sezer Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Ata Ortaokulu, Adalet İlkokulu, Barbaros İlkokulu, Hürriyet İlkokulu, TED Eskişehir İlkokulu, Özel Çağfen İlkokulu, Özel Atayurt İlkokulu, Cemal Ererdi Anaokulu, Eczacı Faruk Erden Anaokulu, Vali Bahaddin Güney Anaokulu olduğu belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eko-okullarda Yeşil Bayrak İçin Denetim Heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN