Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜMSİAD Hatıra Ormanı Hayata Merhaba Dedi

Giriş Tarihi: 6.4.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 09:23
TÜMSİAD Hatıra Ormanı Hayata Merhaba Dedi
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Muttalip Köyü Sarıcakaya yolu üzerinde 3 Bin fidan dikerek, "Hatıra Ormanı" oluşturdu.
Fidan dikimine Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, Bölge Müdür Yardımcısı Adnan Diltemiz, TÜMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Engiz ve üyelerin yanı sıra çok sayıda vatandaş da katılarak fidan dikimine destek verdi. TÜMSİAD İletişim Komisyonu Başkanı Sinan Polat, “Ormanlar yağmur oluşumu sağlayan, toprak kaymasını ve erozyonu önleyen, küresel ısınmaya karşı da dünyamızı koruyan insan hayatı açısından son derece önemli bir göreve sahiptir” diyerek, gelecek nesillere yeşil alanlar bırakabilmek amacıyla hatıra ormanı projesi oluşturduklarını dile getirdi.
EN GÜZELİNİ PEYGAMBER EFENDİMİZ DİLE GETİRMİŞ
Başkan Polat, Peygamber Efendimizin (S.A.V.) bir sözünü hatırlatarak, fidan dikmenin öneminden bahsetti. Efendimizin, “Kıyametin Koptuğunu Görseniz Elinizdeki Fidanı Dikin” sözünü hatırlatarak konuşmasına başlayan Polat, “Bizler TÜMSİAD olarak bu gün dünyamızın akciğerleri olan ormanlarımız korumak ve yenilemek için burada toplandık. Ormanların da bir insan gibi yetiştiğini ve evimizdeki bir mobilyanın, yazı yazdığımız kağıtların ormanlardan elde edildiğini bilmemiz gerekir. Yaşamımızın her anında bu kadar önemli bir yere sahip olan ormanları yakmanın insan yakmakla eş değer olduğunu bilerek, ormanları yangınlarına karşı bilinçli olmalıyız” diye konuştu.
Fidan dikim etkinliğinin ardından misafirlere mangalda köfte ve ayran ikramı yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜMSİAD Hatıra Ormanı Hayata Merhaba Dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN