Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polis Teşkilatı’nın 170. Kuruluş Yıl Dönümü

Giriş Tarihi: 7.4.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 15:01
Valisi Güngör Azim Tuna, Polis Teşkilatı’nın 170. kuruluş yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı.
Vali Güngör Azim Tuna, yayınladığı mesajda, 10 Nisan 1845 tarihinde kurularak hukuka, adalete ve demokratik değerlere bağlılığıyla Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından biri olan Türk Polis Teşkilatı’nın 170. Kuruluş yıl dönümünü kutlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Türk Polis Teşkilatı’nın, günümüzde yetişmiş insan gücü, yüksek donanım düzeyi ve çağdaş görev anlayışı ile toplumun güvenlik hizmetlerini başarıyla yürüttüğünü ifade eden Vali Tuna, vatandaşların huzur ve güvenliği için gösterdiği üstün çalışma azmi, gayret ve fedakarlığın her türlü takdirin üstünde olduğu söylendi.
Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’nın yayınladığı mesajda, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk Türk Polisini Cumhuriyetin ve kanunların düşmanlarına karşı bir kalkan olarak görmüştür” denilerek şu şekilde devam edildi:
“Bu bilinçle görevlerini takdire şayan olarak yerine getiren polislerimiz güler yüzlü, objektif, yardımsever, dürüst ve özverili anlayış içinde görevleri esnasında canlarını feda etmekten kaçınmamıştır. Gücünü milletten ve kanunlardan alan Türk Polis Teşkilatı, “Hukukun Üstünlüğü” ilkesinden hareketle, kanunlarla vatandaşlarımıza verilen hak ve hürriyetler ve kamu düzenini korumak ile huzur ve güvenliğin sağlanması için mesai kavramı tanımaksızın gecesini gündüzüne katmaktadır. Eskişehir’de toplum huzuru, asayiş ve emniyetin sağlanmasında, kanun ve kurallara uymayı davranış biçimi hâline getirmiş Eskişehir halkının çok önemli rolü vardır. Polisimize güvenliğin ve ihtiyaçlarının sağlanması hususunda verdikleri her türlü destekten dolayı değerli Eskişehir halkımıza, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarına da teşekkür ediyorum.”
Yayınladığı mesajında, ayrıca şehit, gazi ve meslekten emekli olanları da unutmayan Vali Tuna, “Bu duygu ve düşüncelerle suç ve suçlulara karşı yürütülen çalışmalarda halkımızla birlikte emeği geçen temelinde vatan, millet ve insan sevgisi bulunan, insan haklarına saygılı, demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin bekası için yüksek vazife anlayışı ile hizmet vermekte olan Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. Kutsal mesleğinin ifası sırasında şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyor, gazilerimizi ve emeklilerimizi minnetle anıyor, halen görevde bulunan emniyet teşkilatı mensuplarımıza ve ailelerine de sağlık, mutluluk dolu bir yaşam ve başarılar temenni ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis Teşkilatı’nın 170. Kuruluş Yıl Dönümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN