Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Tuna’nın ’Turizm Haftası’ Mesajı

Giriş Tarihi: 14.4.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 06:42
Valisi Güngör Azim Tuna, 15-22 Nisan Turizm Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Vali Tuna, mesajında, Eskişehir’in turizm açısından önemine değindi. Vali Tuna, "Eskişehir; antik yollar üzerindeki antik kentlere ve eski eserlere sahip olup zengin kültürel tarihi yapısı içinde Yunus Emre, Nasreddin Hoca,Tepreş, Sabantoy, Nartların Toy Künü ve Azhvala Şenliklerinin yapıldığı, sanat birikimi, Frig Vadisinde 500 kilometrelik Frig Kültür Yolu ve doğal güzellikleri, yöresel mutfağı, folkloru, hamamları, termal turizm alanları, bor ve lületaşı madenleri, çok yönlü müzeleri, Balıkdamı’ndaki benzersiz hayvan türleri ve bitki zenginliği ile Sakarıbaşı’nda dalış turizmi ve sualtı gözlemlerinin yapılması yanında sıcak, misafirperver, cömert ve sevecen insanları ile her gönüle kucak açmıştır. Şehir kültür, tarih ve vizyonuna ivme kazandıran Türk Dünyası Kültür Başkentliği ise verimli bir kültürel etkileşimin yanı sıra bıraktığı kalıcı eserlerle Eskişehir’in 2023 vizyonuna zemin hazırlamıştır" ifadelerini kullandı.
Eskişehir’in yerli ve yabancı turizme yanıt veren bir turizm destinasyonu haline geldiğini aktaran Vali Tuna, şöyle devam etti:
"Turizmde sürdürülebilir marka şehir olma potansiyelini taşıyan Eskişehir’de gerçekleştirilen yatırımlar, turistlerin beklentilerine yanıt oluşturacak nitelikteki modern tesisler, yetişmiş insan gücü ve sunulan kaliteli hizmetin yanı sıra sevgi ve hoşgörü sahibi bilge insan Yunus Emre’nin kenti olan hoşgörülü ve konuksever Eskişehir; Kongre Merkezi, Sağlık Turizmi, Arkeolojik, Kültürel ve Tarihî değerlerimizin ön plana çıktığı, alternatif turizm alanlarında gelişmiş yerli ve yabancı turiste yanıt veren bir turizm destinasyonu haline gelmiştir. Bu duygu ve düşünceler ile turizm alanında ilimiz tanıtımının daha etkin hâle getirilmesi ve daha ileriye götürülmesinde, sektörün gelişimine katkı sağlayan Eskişehir’e gönül vermiş herkese teşekkür ediyor, başarılı bir turizm sezonu geçirilmesi temennisi ile “39. Turizm Haftası”nı kutluyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Tuna’nın ’Turizm Haftası’ Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN