Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Milli İttifak’ Adaylarını Tanıttı

Giriş Tarihi: 19.4.2015 00:08 Güncelleme Tarihi: 19.4.2015 02:11
7 Haziran genel seçimlerinde ’Milli İttifak’ çatısı altında buluşan Saadet Partisi (SP) ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanları Mustafa Kamalak ve Mustafa Destici, ’de aday tanıtım toplantısı düzenledi.
Bir otelde düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programda konuşan SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, iki partinin bir araya gelmesinin ardından İslam aleminin de bir araya gelebileceğini söyledi. Kamalak, “İki kardeş parti bir araya gelebildi. Hakça bir paylaşım oldu. Bu partiler bir araya gelebildiğine göre Müslümanlar neden bir araya gelemesin? Dünyada 2 milyarı aşan Müslüman var. Evimizin en güzel köşesine astığımız Kur’an-ı Kerim’in beyanına göre Müslümanlar kardeştir. Şu an dünyaya bir bakın, dünyanın en zengin petrol yatakları İslam coğrafyasında. En genç, en dinamik nüfus İslam ülkelerinde. Tüm bu zenginliğe rağmen, dünyanın en perişan ülkeleri de İslam ülkelerinde. Dün ecdadımız tüm buları bir merkezde toplamıştı. Yürü deyince dağlar yürüyor, dur deyince yürekler duruyordu. Ne oldu? Paramparça olmuşuz. Şu halde inşallah bu birlikteliğimiz tüm İslam alemine örnek teşkil edecektir. Bu ülkenin hepsi bizim” dedi.
“MİLLETİMİZ UYUTULUYOR FARKINDA DEĞİL”
Son günlerde gündemde yer alan soykırım iddialarını değerlendiren Kamalak, sözlerini şöyle sürdürdü:
“3 asırdan bu yana bu milletin imanı ile oynanmıştır ama söküp atamamışlardır. Küllenmiş gibi gözüken kalplerimizde kor gibi iman göreceksiniz. Bu ülkenin sarhoşu da bizim, ayyaşı da bizim, esrarkeşi de bizim. Ellerinden tutmamız lazım. Birlikten bahsediyoruz. Bizim dışımızdaki partiler “Bize oy verin de sizi Batı’ya uşak yapalım” diyorlar. Tam 56 yıldır bu milleti Batı’ya uşak yapabilmek için Avrupa Birliği’ne girmek için hazır olda bekletmiyorlar mı? Senin baban bu asil milletin ecdadı, sadece katillikle değil, toplu katliamla değil, soykırımla suçlanıyor. Soykırım yapmış olan bir milletin torunları Batı’ya girdiği takdirde kölelikten başka statü verilebilir mi? Topla tüfekle alamadıkları ülkemizi Avrupa Parlamentolarında aldıkları kararlarla toplu katliama tabi tutulduğunu söyleyeceklerdir. Aldığım kararlar benim için muteberdir demiyor musun? Aziz milletimiz uyutuluyor, durumun farkında değiller. Onların dikkatini çekecek sizlersiniz.”
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimler için oluşturulan ‘Milli İttifak’ ile ilgili konuştu. Destici, “Ülkemizin içinden geçtiği şartları hepimiz biliyoruz. Şuanda coğrafyamızda Türk-İslam coğrafyasında nasıl bir kan ve gözyaşı aktığını görüyoruz. Ülkemizin 30 yıldır milletimizin arasına nifak sokmuş, geleceğini heba etmiş PKK terör örgütüyle pazarlık masasına oturularak bölünme aşamasında olduğunu biliyoruz. Toplumumuzun tüm kesimlerine gayri ahlakilik adına ne varsa hepsinin son dönemde artarak sirayet ettiğini ve İslami zedelenme ile karşı karşıya kaldığımızı görüyoruz. Mağdur milletin evlatlarının arasına nifak sokulduğunu, insanların birbirine kırdırılmak istendiğini de görüyoruz. Böyle bir dönemde bizler ülkemizin milletimizin ve coğrafyamızın birliği, beraberliği ve kardeşliği için 7 Haziran seçimlerinde bir araya gelelim dedik. Bu mutabakatın daha geniş olmasını arzu ettik. Tüm çabalarımıza rağmen istediğimiz genişlikte bir mutabakat sağlayamadık” şeklinde konuştu.
“OY GAYESİ İLE SİYASETE ATILMADIK”
Genel seçimlerde yetkiyi aldıklarında 3 şeyin değişeceğini dile getiren Destici,”Ülkem için, milletim için, inançlarım için, değerlerim için bizimle aynı düşünen, milli ve manevi değerlerde aynı hassasiyeti yaşayan kardeşlerimizle bir araya gelmekten asla kompleks duymam. Bizler oy gayesi ile siyasette atılmadık. Allah’ın rızasını her şeyin üzerinde tuttuk, tutmaya devam edeceğiz. Ülkemizin tüm meselelerine çözüm bulacak kadrolara sahibiz. Milletimizin tüm problemlerini çözecek projeleri var. Milletimiz 7 Haziran’da yetkiyi bize verdiğinde 3 şeyin değiştiğini görecek. Saadet ve Büyük Birlik Partileri Meclis’e girecek ve ilk değişiklik bu olacak. İkinci değişiklik ise, saadet ve Büyük Birlik Partileri Meclise girince iktidar değişecek. Üçüncü değişiklikte de, milli iktidar kurulacak. İktidar değişir, milli iktidar kurulduğunda olumsuzluk adına ne varsa her şey değişecek ve hepsi olumlu olacak” ifadelerini kullandı.
İktidarı eleştiren Destici, “Bu gömlek bu bedene dar geliyor diyorlar ya hayır, bu gömlek bu bedene dar gelmiyor maalesef siz bu millete dar geliyorsunuz ve memleketi millete dar ettiniz. Yapılacak şey çok basit Cumhurbaşkanlığı yetkilerini parlamenter seviyeye indirirsin ve memleketteki iki başlılık ortadan kalkar ama bunu yapmaya yanaşmıyorlar. Dertleri bu değil, dertleri kendi iktidarlarını ölene kadar devam ettirmek” değerlendirmesinde bulundu.
“BU MİLLETİ KİMSE SOYKITIMCILIKLA SUÇLAYAMAZ”
Sözde Ermeni soykırımı eleştirilerini değerlendiren Destici, şunları kaydetti:
“Güya bu millet Ermenilere soykırım yapmış. Herkes aklını başına alsın. Bir kere Müslüman kimseye soykırım yapmaz. Müslüman birisi haksız yere bir insanı öldürmez. Bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir anlayışına sahip olan bir millet nasıl soykırım yapabilir? Bu milleti kimse soykırımcılıkla suçlayamaz. Eğer biz bir milleti yok etmek isteseydik bunu en zayıf olduğu 1915’de mi yapardı? Osmanlı’nın en güçlü olduğu dönemde bunu yapardı ama bin yıldır biz birlikte yaşamışız. Bizim inancımız gereği onları da inançlarında serbest bırakmışız ama bugün maalesef sarayda ağırlanan Papa Türkiye’yi soykırımcılıkla suçluyor. Ben cevabı sarayda ağırlayandan bekliyorum. Bizim önce içeride kararlı ve cesur bir duruş ortaya koymamız gerektiğini düşünüyorum.”
Genel seçimlerin sonucunda Eskişehir’den oy çokluğu beklediklerini aktaran Destici, “Bizim birliğimizi, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz her şeyin üzerinde tutmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu anlamda Büyük Birlik Partisi ve Saadet Partisi olarak, genel başkanları ve yöneticileri olarak üzerimize düşeni yaptık. Bu ittifakı gerçekleştirdik. Şimdi sıra milletimizde. Tabanlarımızın kabul ve desteğini gördük. Bu isteği bu arzuyu ve mecburiyeti yerine getirdik. Bundan sonra uyumak yok, bundan sonra çalışmak var. Dirilmedik ev bırakmayacağız, çalınmadık kapı bırakmayacağız. Herkese bu milli ittifakı bu gönül birliğini anlatacağız ve onların desteğini isteyeceğiz. Sandıklar açıldığında Eskişehir’in bizimle olduğunu görmek istiyoruz.”
BBP İl Başkanı Ahmet Ulupınar ve SP İl Başkanı Kadir Ateş’in de birer konuşma yaptığı programda milletvekili adayları Fesih Bingöl, Halil Evgi, Murat Çinitaş, Armağan Bulur, Nazif Ayaz ve Şaban Bozbal kendilerini tanıtarak vaatlerini dile getirdiler.
Program, partili kadınlar Genel Başkan Destici ve Kamalak’a çiçek takdim etmesi ile son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Milli İttifak’ Eskişehir Adaylarını Tanıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN