Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Tuna Türk Dünyası Çocuklarını Ağırladı

Giriş Tarihi: 21.4.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 09:33
Vali Tuna Türk Dünyası Çocuklarını Ağırladı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 95. Yıl kutlama programı etkinlikleri çerçevesinde Türk dünyası ülkelerinden ’e gelen öğrenciler Vali Güngör Azim Tuna’yı ziyaret etti.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Makedonya, Romanya ve Bulgaristan’dan gelen öğrenciler, Valilik Meydanında gerçekleştirecekleri dans gösterisi hava muhalefeti nedeniyle yapamadı. Öğrenciler ıslanmaması için Valilik içerisindeki salona alındı. Daha sonra öğrenciler Vali Tuna ile bir araya geldi.
5 ülkeden 190 öğrencinin Eskişehir’e geldiğini belirten Vali Tuna, Türk Dünyası Kültür Başkentliği sırasında binlerce öğrenciyi kentte ağırladıklarını anlattı. Türk dünyasından, Balkanlardan, Kafkasyadan, Kırımdan ve Türk Cumhuriyetlerinden öğrencilerle de bir araya geldiklerini kaydeden Vali Tuna, "23 Nisan münasebetiyle dost ve akraba ülkelerdeki çocukları burada görmek bizi mutlu etti. Birlikte güzel bir bayram yapacağız. Çocuklarımızın kardeşliği için, dünyanın tabi ki daha barış ve huzur içerisinde bir dünya olması noktasında vereceğimiz ortak mesajlar bütün dünyaya gösterilecek, sergilenecek. Eskişehir yine güzel bir birlikteliğe sahne olacak. Bu vesileyle emeği geçenleri kutluyorum. Gelen öğrencilerimizin bir kısmı Eskişehirli ailelerde misafir olacaklar. Ev sahipliği yapan ailelerimizi de kutluyorum" dedi.
Konuşmanın ardından ülkelerinden getirdikleri hediyeleri sunan öğrencilere Vali Tuna da çeşitli hediyeler takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Tuna Türk Dünyası Çocuklarını Ağırladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN