Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kent Konseyi Kadın Meclisi’nden “Kent Tarımı” Projesi

Giriş Tarihi: 5.5.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 21:57
Eskişehir Kent Konseyi Kadın Meclisi’nden “Kent Tarımı” Projesi
Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından kent içinde ve yakın çevresinde yaşayanların; çeşitli sebze üretimi ile ihtiyaçlarını gidermeleri ve bir miktar kazanç sağlayabilmeleri için uygun alanlarda üretim yapmalarını teşvik etmek ve öğretmek amacıyla başlatılan “Kent Tarımı” projesinin ilk etabı gerçekleştirildi.
Eskişehir Kent Konseyi Kadın Meclisi, şehirlere göçün artması ve kent merkezlerinde tarım alanlarının hoyratça yok edilmesi ile oluşan doğal tarım ürünlerine duyulan ihtiyaç sonucunda; kent merkezinde yaşayanlara balkonlarında, teraslarında ya da bahçelerinde sebze üretimini öğretmek ve teşvik etmek amacıyla başlattığı “Kent Tarımı” projesi geliştirdi.. Projenin ilk etabında kadın muhtarlara bağlı mahallelerden katılan 20 kişilik ekibe, Prof. Dr. Engin Kınacı tarafından toprağın nasıl işleneceği, tohum ve fidenin nasıl ekilir duruma getirileceği uygulamalı olarak anlatıldı.
Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından belirlenen toprak zemin üzerinde yapılan ve yaklaşık 2 saat süren çalışmadan dolayı memnuniyet duyduklarını ifade eden Kadın Meclisi Başkanı Sühendan Koparal, “Çalışmaya katılan vatandaşlarımız, öğrendiklerini kendi belirledikleri alanlarda uygulayacaklar ve tohumları filiz verdikten sonra projenin devamı olarak bilgilendirme çalışmalarımız devam edecek. Ayrıca projemize İngiltere’den katılıp bize destek veren misafirlerimize de teşekkür ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehir Kent Konseyi Kadın Meclisi’nden “Kent Tarımı” Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN