Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlksan Genel Kurul Toplantısı

Giriş Tarihi: 5.5.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 15:37
Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Muammer Karaman, eğitim çalışanlarının parasının yanlış yatırımlara ve Rus turistlere harcandığını iddia etti.
İlkokul Öğretmenleri Yardımlaşma Sandığı’nın (İLKSAN) son yapılan genel kurulunu değerlendiren Muammer Karaman, İLKSAN Yönetim Kurulu’nun Türk Eğitim Sen üyesi isimlerden oluştuğunu belirtti. İLKSAN’ın tüm icraatlarını ‘can siperane’ bir şekilde savunduğunu belirten Karaman, İLKSAN’ın kurduğu bütün şirketlerin zarar ettiğini, anlaşma yapmış tüm şirketlerin de anlaşmalarını iptal ettiğini söyledi. İLKSAN’ın iki icraatında kar ettiğini belirten Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Muammer Karaman şunları söyledi:
“Birincisi Antalya Ananas Otel, Rus ve baltık ülkelerinden gelen turistlere hizmet veren şirketlere kiralanmıştır, bu otel kar etmektedir. Yani ilkokul öğretmenlerinin parası ile ilkokul öğretmenlerine hizmet etsin diye alınmış Ananas Otel ‘milliyetçiyiz’ diyen Türk Eğitim Sen üyesi yönetim kurulu tarafından Rus turistlere hizmet eden bir yapıya dönüştürülmüştür. Türk Eğitim Sen de bu icraatın ateşli bir savunucusu olmuştur. İLKSAN ilkokul öğretmenlerinden binlerce lira parayı Rus turistleri eğlendirmek için mi kesmiştir? İkinci kar yapılan iş üyelere faizle borç vermek topladığı paraları faizle bankaya yatırmak toplam gelirin yüzde 98’i bu faizle borç verme işlemlerinden gelmektedir. Yükselen her faiz emekçiyi, emekliyi, memuru, işçiyi ezerken, İLKSAN gelirinin yüzde 98 faiz geliri olduğu için yüksek faiz duası yapmaktadır. Paralarını faiz lobisinin bankalarında değerlendirerek bu lobiye can suyu katmaktadır. Her geçen gün zarar sistem içindeki öğretmeni ve sisteme katılan öğretmeni borca ortak ederken, üye lehine olacak tekliflerimiz Türk Eğitim Sen üyesi temsilcilerin oyları ile reddedilerek, yanlış gidişin devamı sağlandı" diye belirtti.
Karaman, İLKSAN üyesi eğitimciler adına genel kurulda reddedilen teklifleri konusunda da şunları söyledi:
"20 yılı dolduranlara emeklilik hakkı verilsin. Branşa geçenlere paraları yasal nemaları ile ödensin. Zarar eden tesisler kapatılsın. Üyelere bin TL’ye kadar faizsiz borç verilsin. Emeklilik hakkı 10 yıldan 5 yıla indirilsin. Askere giden ve doğum izni kullanan üyelerin üyelik aidatları İLKSAN tarafından karşılansın.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlksan Genel Kurul Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN