Vali Tuna’nın Dünya Çiftçiler Günü Mesajı

Giriş Tarihi: 13.5.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 14.5.2015 00:48
Valisi Güngör Azim Tuna, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Vali Tuna, yayınladığı mesajda, çiftçiliğin tarihin en eski ve önemli mesleklerinden biri olduğunu, bu mesleğin en az insanlık tarihi geçmişi olduğuna değindi. Çiftçilerin toprağı eskiden ilkel araçlarla işlediğini ve oldukça fazla emek sarf ederek ürünlerini elde ettiklerini belirten Tuna, bugün ise gelişen teknoloji sayesinde sağlıklı, kaliteli ve bol ürün alınabildiğine değindi. Vali Güngör Azim Tuna yayınladığı mesajda ayrıca, milletin efendisi olan çiftçileri, toprağa sevgi ile ekip yetiştirdikleri ürünlerini her zaman olduğu gibi bizlere sunduğunu hatırlattı.
Vali Güngör Azim Tuna yayınladığı mesajda 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nün önemine değinerek ve Aşık Veysel’e ait dizeleri hatırlatarak şu şekilde devam etti:
“Sadece Türkiye’de değil dünyada “14 Mayıs Çiftçiler Günü” çiftçilik mesleğine ve sorunlarına farkındalığı artırmak amacıyla kutlanmakta olup ayrıca çiftçilerimizin topraklarını, ürünlerini nasıl daha verimli hale getirebilirler cevaplarının arandığı önemli bir gün olarak ortaya çıkmaktadır. Üretim ve verimliliğin arttırılması ile ürünün pazarlara intikalinde yorulmadan çalışmalarını sürdüren çiftçilerimizin “Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, tüm çiftçilerimize bolluk ve bereket içinde sağlık ve mutlulukla geçirecekleri verimli yıllar diliyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Tuna’nın Dünya Çiftçiler Günü Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN